ICQ – recenze oficiálního klienta pro iPhone

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 1. 6. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ICQ ikonka

ICQ ikonka

Po záplavě mnoha neoficiálních klientů, kde každý něco měl a něco mu zase chybělo, konečně se tu objevil oficiální klient, pro jeden z nejvíce rozšířených komunikačních protokolů ICQ.

Hned na úvod se sluší říci, že aplikace ICQ je již od svého uvedení v App Store, šířena zcela zdarma, stejně jako i ICQ klienti pro stolní počítače.

Práce s ICQ je stejně snadná a inuitivní jako je to u oficiální aplikace na stolních počítačích, po prvním spuštění zadáte Vaše číslo, heslo a aplikace si Vás již bude pamatovat. Aplikace je členěna do čtyř základních sekcí.

První sekcí jsou samotné kontakty. V seznamu se Vám vypisují kontakty, které jsou online, každý kontakt je označen pomocí své přezdívky, avataru a pokud má status jiný než online, je i typická kytička vhodně změněna. Ikonky statusu jsou zde pouze ty základní, online, away, atd…, nečekejte zde rozšířenou řadu ikonek, takže žádné kachničky apod. Pod přezdívkou je popisek statusu. Díky tomuto se Vám na displej vypíše najednou, nejvíce 8 kontaktů, což je poměrně slušné číslo, na to kolik informací se u každého kontaktu zobrazuje. Standardně se Vám vypíšou kontakty, které jsou pouze Online, ale tím možnosti ICQ rozhodně nekončí, zobrazit si můžete jakoukoli, Vámi nadefinovanou skupinou. Jediné co mě zarazilo, není možné si nechat vypsat najednou všechny kontakty, tedy jak kontakty Online a Offline.

ICQ - výpis kontaktů

ICQ - výpis kontaktů

Další sekce ICQ je Favorites, tedy oblíbené položky. Pokud již ICQ používáte nějaký ten pátek a kontaktů máte pořádnou řádku, tak jistě tuto možnost uvítáte. Oblíbené kontakty fungují přesně, tak jak očekáváte, kontakty, které často používáte si označíte jako oblíbené a po otevření sekce Favorites, se Vám pouze vypíší tyto kontakty.

Třetí sekcí je My Info, kde nastavujete vše, co se týká Vás, od příhlášení či odhlášení Vašeho ICQ účtu, přes avatar až po to to nejdůležitější a tím je Váš status. Výběr je poměrně skromný, Online, Away a Invisible.  K Vašemu statusu můžete připsat i klasickou zprávu, to oceníte, pokud se na iPhonu nechcete příliš „vykecávat“, tak můžete Vaše přátele a kolegy upozornit, že jste připojeni přes mobilní telefon. Jako avatar můžete použít libovolný obrázek, který je uložen ve Vašem iPhonu, případně, můžete udělat fotku a tu hned použít.

ICQ - My Info

ICQ - My Info

Poslední sekce nese název Messages, zde probíhá celá komunikace. Zde se Vám vypisují ty kontakty, které Vám psali či případně píší. Tato sekce tedy funguje zároveň jako historie, historie konverzací se ukládá a není možné toto nastavení jakkoli měnit. Pouze můžete smazat historii u určitého kontaktu. Stejně jako u SMS zpráv i zde můžete smazat pouze celou historii a nikoli vybrané zprávy.

Samotný výpis konverzace je příjemný, zobrazuje se Vám u zprávy přezdívka i zmenšený avatar, zároveň pokud jeden z chatujících píše více zpráv za sebou, tyto zprávy se sdružují, a tak ikonka a přezdívka se vypíší pouze u první zprávy ze „série“. Další pěknou funkcí je, že pokud si povídáte najednou s více kontakty, můžete mezi nimi přepínat posunutím obrazovky do strany a tak rychle otvírat jednotlivé konverzace.

ICQ zápis konverzace

ICQ zápis konverzace

Do teď to může vypadat, že ICQ je bezchybným klientem, ale není všechno zlato co se třpytí. ICQ má několik nedostatků. Diakritika, zobrazování znaků s diakritikou je velmi zlé, někdy se nezobrazí a jindy se Vám zobrazí nějaký úplně jiný, díky tomuto problému je čtení zpráv občas velmi nepříjemnou záležitostí. Další nepříjemnost je spojena se stavem Invisible, ICQ jej vůbec neumí rozpoznat či označit. Kontakt se zobrazuje jako offline i když si s ním právě píšete a může to být pak velmi matoucí.

Přes tyto problémy je ICQ pro mě tím nejlepším klientem pro icq protokol. Sice verze 1.0.0 je tu již velmi dlouho a aktualizace kde nic tu nic, nedá se asi čekat, že by tvůrce trápily tyto nedodělávky. ICQ totiž na mobilním telefonu vnímám jako takovou „nouzovku“, nepotřebuji si chatovat každou chvilku, na ICQ se připojuji, když potřebuji s někým cokoli řešit rychle a z nějakého důvodu se s daným člověkem nemohu spojit telefonicky.

Informace o aplikaci

Kategorie: Social Networking

Zveřejněno: 16. ledna 2009

Prodávající: ICQ

Verze: 1.0.0

Velikost: 0,9MB

Cena: Free

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
ICQ - recenze oficiálního klienta pro iPhone, 7.8 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Měsíc na Apple iPhone 3G – praktická recenze
  2. Wolfenstein 3D Classic LITE – video recenze
  3. The Sims 3 pro Apple iPhone – recenze

Komentáře:

Přidejte komentář