Jak konvertovat videa pro Apple iPhone – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 12. 6. 2009

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

mediacoderTen krásný a velký displej, kterým disponuje iPhone nebo iPod Touch, ten přímo láká k pouštění filmečků cestou metrem do školy, při čekání a nebo prostě před spaním, kdy si malou obrazovku užijete lépe než sledování filmu na klasické TV, která Vám bude nepříjemně svítit do očí. Jak, ale konvertovat videa do potřebných parametrů pro iPhone? Pokud si nevíte rady, nezoufejte, přesně pro Vás je tu tento podrobný, obrázkový návod.Proč vlastně konvertujeme? Klasická videa uložená v avi či mkv iPhone nepřehraje. Další důvod je, že tato videa mívají vyšší kvalitu, než jakou je iPhone schopen přehrát, proto i jejich velikost je zbytečně veliká. Možností jak videa převádět, těch je nepřeberně. Já Vám tu ukážu způsob, který se mě osvědčil nejlépe a dodnes jej používám.

 1. Pro konvertování videí budete potřebovat aplikaci jménem MediaCoder, najdete ji ZDE. Výhodou této aplikace je, že je zdarma.
 2. Na stránce vyberte „MediaCoder iPhone/iPod Edition“ a stahněte aktuální verzi MediaCoder iPhone/iPod Edition.
 3. mediaweb

 4. Na další stránce si vyberete jakou verzi chcete stáhnout. Podle toho, máte-li 32bitový systém nebo 64bitový, stahujte odpovídající verzi kliknutím na „Latest version„. (počítejte s tím, že podoba webu se může od napsání tohoto článku lehce změnit, ale vždy hledejte download a latest version)
 5. download-mediacoder

 6. Spusťte instalačního exe soubor, při instalaci nemusíte nic upravovat, stačí pouze klikat „Next„, tak dlouho dokud nebude instalace ukončena.
 7. Při prvním spuštění se Vám otevře ve webovém prohlížeči, tato stránka:
 8. start

 9. Zaškrtněte políčko vedle nápisu „Do not show this page on next startup“ a poté klikněte na tlačítko s nápisem „Start MediaCoder
 10. Nyní již startuje samotná aplikace se kterou budeme pracovat.
 11. mediacoderiphone

 12. Roložení je velmi snadné, v horní polovině je místo pro nahrání videí, určených pro konverzi a v dolní polovině jsou nástroje, kterými ovlivňujete výslednou konverzi.
 13. MediaCoder nabízí i české prostředí, češtinu aktivujeme postupem Options --> User Interface Language --> Czech po zvolení češtiny odklepnete hlášku, která Vám říká, že je nutné program restatovat, aby se projevily změny.
 14. Program tedy zavřete a znovu spusťte a čeština již bude aktivní.
 15. Nyní přidáme videa, která chceme konvertovat do našeho iPhonu. Videa lze přidávat dvojím způsobem. První možnost, je kliknout na první ikonku a vybrat si zda chcete přidat celou složku nebo jednotlivé soubory.
 16. schranka04

 17. Druhá možnost je snadná, snad ještě víc. Videa stačí přetáhnout na okno programu stylem drag and drop.
 18. Pokud jste videa přidali správně, zobrazí se Vám v horní polovině, ve výpisu souborů.
 19. schranka05

 20. Další co musíme nastavit před samotnou konverzí, je složka kam se uloží zkonvertovaná videa.
 21. V pravém horním rohu, klikněte na tlačítko se třemi tečkami „…“, hned vedle tlačítka „Otevřít“ a vyberte požadovanou složku.
 22. schranka06

 23. Poté již Vaši volbu potvrďte a cesta k Vašim videím bude zobrazena vedle popisky „Výstupní
 24. Nyní musíme nastavit parametry pro konverzi videa. Tyto volby se nacházejí v dolní polovině aplikace.
 25. nastaveni

 26. Doporučuji parametry nastavit dle vzoru z obrázku. Je to skvělý poměr kvality / velikosti videa. Pokud budete chtít vyšší kvalitu, stačí zvolit „vyšší čísla“, je to opravdu snadné.
 27. Tlačítkem „Oříznout“ si můžete nastavit ořez videa. Jde o to, že klasická videa mají jiný poměr stran, než takový poměr stran, který má iPhone, proto máte možnosti tři. Video můžete oříznout a obětovat, tak část obrazu nebo video roztáhnout na poměr stran iPhonu a obraz bude deformovaná a nebo se video zvětší a okolo videa budete mít černé pruhy.
 28. schranka08

 29. Pokud máte video v původním znění s titulky, ani toto není žádný problém.
 30. Klikněte na tlačítko „Titulek„.
 31. schranka09

 32. Otevře se Vám následující dialog:
 33. titulky1

 34. Položku „Font“ doporučuji nastavit na písmo „Arial (TrueType)“ a posuvník „Scale“ posuňte, tak jako na obrázku. Získate tak nejoptimálnější zobrazení titulků u videa.
 35. Pokud mají titulky stejný název jako video, načtou se automaticky a nemusíte se o nic starat. Pokud se jmenují jinak nebo pokud je máte uložené jinde, v tomto dialogu je načtete kliknutím na tlačítko se třemi tečkami „
 36. Až vše nastavíte, můžete okno zavřít.
 37. Vše je nastavené, konverze může začít. Klikněte na tlačítko „Start„.
 38. schranka10

 39. Proces konverze záleží na výkonu Vašeho počítače a na nastavené kvalitě. Čím vyšší kvalita, tím déle trvá konverze.
 40. Až konverze skončí, stačí videa přetáhnout do okna s iTunes. Videa se přidají k ostatním do složky „Movies„.
 41. Před synchronizací nezapomeňte nastavit synchronizaci i Vašich videí.
 42. Synchronizaci nastavíte otevřením menu Vašeho iPhonu a pak již záložka „Video„, sjeďte dolů a zaškrtněte „Sync movies“ a zároveň požadovaná videa.
 43. Nyní stačí kliknout na „Sync“ a přeji pěknou podívanou :)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.3/10 (16 votes cast)
Jak konvertovat videa pro Apple iPhone - NÁVOD, 9.3 out of 10 based on 16 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jak nastavit sdílení internetu pomocí iPhone 3G? – Návod
 2. Jailbreak pro iPhone OS 3.0.1 – NÁVOD
 3. Jailbreak pro iPhone 3.1.3 – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář