Jak používat iPhone jako dálkový ovladač? – Návod

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 26. 6. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Na AppStore je již plno aplikací, které Vám nabízí, že Váš iPhone přemění na dálkový ovladač. Ovšem rozchodit je a naučit se je používat je mnohdy velmi obtížné. Takže jak na to?Doma mám PC vedle televize, takže filmy si pouštím přes rovnou do televize a pak pohodlně sleduji z křesla, ale co s ovládáním? Řešil jsem to tak, že jsem si dával bezdrátovou myš vedle sebe na stolek, ale moc elegantní řešení to nebylo. Proto jsem se rozhodl využít iPhone jako oladač.

 1. Co budeme potřebovat? Ovládání pomocí telefonu je napsáno na míru přehrávači VLC, který si stahněte na http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html a program nainstalujte
 2. Nyní budeme potřebovat aplikaci do iPhonu, ta se jmenuje VLCRem, pokud se Vám nechce platit, můžete si stáhnout zadarmovou verzi VLCRemFree
 3. vlc-rem

 4. Jděte na stránku http://www.hobbyistsoftware.com/VLCSetup.php, kde si stáhněte instalační balíček pro Windows. Stažený balíček nainstalujte, jedná se baliček, který nastaví Firewall a VLC, aby jste se mohli na PC z iPhonu připojit.
 5. hobby

 6. Po instalaci se stačí již s iPhonem připojit na Vaši domácí Wifi síť a na PC zapněte VLC přehrávač.
 7. Jděte do iPhonu a zapněte VLCRem.
 8. VLCRem

 9. Program proskenuje Vaši síť a ikonkou programu VLC, označí ta PC, kde VLC běží.
 10. nalezena-pc

 11. Na nalezený řádek stačí kliknout a již se Vám načte ovládací rozhraní.
 12. ovladani

 13. Nyní můžete velmi pohodlně ovládat přehrávání videa a když Vám přijde SMSka, stačí film pauznout, odepsat a můžete zase sledovat.

Líbíl se Vám tento návod? Máte nějaký rozšiřující TIP? Máte nějaký dotaz? Diskuse je tu opět jen pro Vás a nezapomeňte ohodnotit hvězdičkami tento návod.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 8.0/10 (6 votes cast)
Jak používat iPhone jako dálkový ovladač? - Návod, 8.0 out of 10 based on 6 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. iPhone jako touchpad s aplikací Touch Mouse – NÁVOD
 2. iPhone 4.2.1 jailbreak – video návod
 3. Jak nastavit sdílení internetu pomocí iPhone 3G? – Návod

Přidejte komentář