Jak na Jailbreak iPhonu u OS 3.0? – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 30. 6. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

jailbreakOpět další článek, který reaguje na nové okolnosti vzniklé kolem OS 3.0. Jailbreak, o co vlastně jde? Tento termín označuje odemčení adresářové struktury iPhonu. Pozor abyste si tento termín nepletli s odblokováním telefonu, pro jiné operátory, jailbreak řeší pouze odemčení adresářové struktury. K čemu je to dobré ale? Především Vám to umožňuje libovolně editovat všechny soubory a můžete využívat služeb Cydie, která je alternativou pro App Store. V Cydii se sdružují především aplikace, které nemohli projít pravidly pro přidání do App Store.Pokud jste již někdy jailbreak prováděli, či aspoň o něm četli, budete vědět, že na to jak snadno to vypadá, může to přinést mnoho problémů. Téměř v každé diskusi o JB se najde mnoho lidí, kteří řeší problémy typu, telefon nechce naběhnout apod. Proto jsem pro Vás připravil další z řady návodů, který Vás provede JB procesem.

Než cokoli začnete, mějte na paměti, že tyto úpravy jsou neoficiální a děláte je na vlastní riziko!

Potřebné varování je za námi, nyní můžeme přejít na návod. Pokud jste dříve používali QuickPwn, zapomeňte na něj, autoři jeho vývoj ukončili. Nyní budete potřebovat nástroj jménem RedSn0w.

 1. Na této stránce si stahněte aktuální verzi programu RedSn0w. V době psaní tohoto článku, je aktuální verze 0.7.2
 2. Po stažení zip archivu, stačí pouze vyextrahovat exe soubor, nic nemusíte instalovat.
 3. Nyní si připravte Váš iPhone, předpokládám, že máte OS 3.0. Připojte telefon a sesynchronizujte s iTunes. Synchronizací se vytvoří záloha a Vy budete mít v případě neúspěchu možnost obnovy dat.
 4. Nyní můžete iTunes vypnout.
 5. Zapněte RedSn0w.
 6. red-vyberfw

 7. Klikněte na tlačítko „Browse“ a nalistujte OS 3.0 firmwaru, které si iTunes stáhly pro aktualizaci. Pokud používáte Windows Vista, cesta je následovná „Váš profil/AppData/Roaming/Apple Computer/iTunes/iPhone Software Updates/iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw
 8. RedSn0w ověří, zda opravdu máte FW pro který je určen.
 9. Klikněte „Next
 10. Nyní zaškrněte pouze možnost „Cydia“ a „Icy“ nechte neoznačené. Podle názorů mnoha uživatelů, instalace Icy způsobuje značnou nestabilitu Cydie.
 11. cydia

 12. Klikněte „Next
 13. Nyní máte iPhone zapnutý a připojený k PC, iPhone vypněte a nechte zapojený stále. Správně by měl být vypnutý úplně, neměl by ani svítit, že se nabíjí!
 14. Postupujte podle instrukcí, které se postupně rozsvěcují. Jejich rozsvěcování je předem nastavené, proto pokud na začátku chytnete zpoždění, zpozděte všechny další operace o příslušnou dobu.
 15. instrukce

 16. Nyní již nechte program pracovat a vyčkejte, než program doběhne a než Vám iPhone opět nastartuje.
 17. Pokud se nic nepokazilo, veškerá data zůstanou a přibude nová ikonka „Cydia„.
 18. Gratuluji Vám, Jailbreak byl úspěšný.

Testováno na:

Windows Vista SP1 CZ

iPhone 3G 3.0 CZ

RedSn0w 0.7.2

Něco se nepovedlo? Máte dotaz? Diskuse je otevřena.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.4/10 (5 votes cast)
Jak na Jailbreak iPhonu u OS 3.0? - NÁVOD, 9.4 out of 10 based on 5 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jailbreak pro iPhone OS 3.0.1 – NÁVOD
 2. Jailbreak pro iPhone 3.1.3 – NÁVOD
 3. JailBreak iPhone 3.1.2 – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář