Jak kopírovat soubory přímo do iPhone pomocí WinSCP? – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 17. 7. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

winscpPředpokládám, že JB (jailbreak), jste provedli, protože jste chtěli mít o něco více možností. Mým prvním důvodem byla různá témata pro iPhone, na začátku mě děsně štvalo, že pozadí pod ikonkami si nemohu změnit. Tak jsem šel do toho. Všechno jde snadno, pokud stahujete přes iTunes či přes Cydii, ale co když si stáhnete sami něco z netu a potřebujete to jenom ručně překopírovat  do iPhonu? Bez JB to nepůjde, ale pokud JB již máte, tento návod Vám ukáže, že je to opravdu snadné.

 1. Jděte na web WinSCP a stáhněte si poslední stabilní verzi (4.1.9), přímý odkaz na stažení, je ZDE
 2. WinSCP nainstalujte na Váš počítač, žádná záludná nastavení v instalačním procesu na Vás nečekají, takže to stačí „odklikat“.
 3. Přesuneme se k iPhonu. Otevřete Cydii, z dolních ikonek vyberte „Search“ a zadejte hledat „openssh„, výsledek vyhledávání bude jen jeden. Tuto aplikaci si tedy nainstalujte. OpenSSH není ani tolik aplikace, jako spíše soubor knihoven, která nám umožní navázat spojení s iPhonem pomocí WinSCP.
 4. openssh-cydia

 5. Budeme potřebovat ještě jednu aplikaci, proto po instalaci OpenSSH, se vraťte zpět do vyhledávání a nyní zadejte „bossprefs„. Zde bude výsledků více, proto nainstalujte základní aplikaci, jako je tomu na obrázku. Aplikace BossPrefs nám umožní pohodlné aktivování/deaktivování openssh.
 6. cydia-bossprefs

 7. Pokud jste zvládli obě instalace správně, jděte v iPhonu do menu a zapněte BossPrefs.
 8. bossprefs-menu

 9. Pokud tomu tak není, aktivujte položku „SSH„, aby svítila zeleně.
 10. aktivace-ssh

 11. Abychom věděli, jak se připojit a kam, musíme znát IP adresu iPhonu. Zkontrolujte, že jste připojeni do Vaší lokální WiFi sítě a adresu zjistíte takto: Nastavení --> Wi-Fi --> u sítě do které jste připojeni, klikněte na modrou šipku
 12. ip-adresa

 13. Tímto končí práce v iPhonu a vrátíme se do PC a konečně vyzkoušíme WinSCP, takže jej můžete zapnout.
 14. Otevře se Vám okno pro připojení, IP adresu zadejte tu, kterou jste si zjistili, jako jméno uživatele zadejte „root“ a jako heslo zadejte „alpine„, zkontrolujte nastavení dle obrázku a klikněte na „Přihlásit„.
 15. winscp-prihlasit

 16. WinSCP načte klíč iPhonu a Vás se zeptá, zda jej chcete přijmout, potvrďte tedy klepnutím na „Ano„.
 17. klic

 18. Nyní Vám již naskočí okno WinSCP a Vy můžete libovolně pracovat s adresářovou strukturou iPhone, kopírovat, mazat, vytvářet složky, co chcete.
 19. winscp-pripojeno

Testováno na:

PC: Windows Vista SP2 CZ

SW: WinSPC 4.1.9

iPhone: OS 3.0 -- JB

Nejde Vám něco? Diskuse je opět otevřena pro Vás. A pokud si říkáte, jak ty data kopírovat přes kabel, tak to se dočtete v dalším návodu.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 8.5/10 (4 votes cast)
Jak kopírovat soubory přímo do iPhone pomocí WinSCP? - NÁVOD, 8.5 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí WinSCP a kabelu? – NÁVOD
 2. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí kabelu – NÁVOD – NOVÝ
 3. Jak mít počasí na lockscreenu? – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář