Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí WinSCP a kabelu? – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 20. 7. 2009

Označeno tagy : ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

tunnelPoslední návod jsem věnoval tématu, jak nahrávat data do Vašeho iPhonu pomocí programu WinSCP. Základní podstatou, pro úspěch bylo mít doma vlastní WiFi síť, do které bude iPhone připojen. Co když, ale nemáte vlastní WiFi doma? Co když Vás štve pomalá rychlost u WiFi a říkáte si, že když u mám od Applu ten datový kabel, tak něšlo by ho využít? A ono to jde a cílem dnešního návodu, bude ukázat Vám jak.

  AKTUALIZOVANÝ NÁVOD ZDE

  1. Jděte na web WinSCP a stáhněte si poslední stabilní verzi (4.1.9), přímý odkaz na stažení, je ZDE
  2. WinSCP nainstalujte na Váš počítač, žádná záludná nastavení v instalačním procesu na Vás nečekají, takže to stačí „odklikat“.
  3. Přesuneme se k iPhonu. Otevřete Cydii, z dolních ikonek vyberte „Search“ a zadejte hledat „openssh„, výsledek vyhledávání bude jen jeden. Tuto aplikaci si tedy nainstalujte. OpenSSH není ani tolik aplikace, jako spíše soubor knihoven, která nám umožní navázat spojení s iPhonem pomocí WinSCP.
  4. openssh-cydia

  5. Budeme potřebovat ještě jednu aplikaci, proto po instalaci OpenSSH, se vraťte zpět do vyhledávání a nyní zadejte „bossprefs„. Zde bude výsledků více, proto nainstalujte základní aplikaci, jako je tomu na obrázku. Aplikace BossPrefs nám umožní pohodlné aktivování/deaktivování openssh.
  6. cydia-bossprefs

  7. Pokud jste zvládli obě instalace správně, jděte v iPhonu do menu a zapněte BossPrefs.
  8. bossprefs-menu

  9. Pokud tomu tak není, aktivujte položku „SSH„, aby svítila zeleně.aktivace-ssh
  10. Nyní je práce s nastavením iPhonu hotová a přesuneme se k PC. Budeme potřebovat iPhone Tunnel Suite aplikaci, která nám zajistí spojení PC <--kabel--> iPhone. Aplikaci stáhněte ZDE. Poslední stabilní verze je 2.0, pokud to jen trochu půjde, doporučuji i do budoucna používat pouze tuto verzi. Verze 2.7beta, která je také dostupná, je dle mého názoru přeplácaná.
  11. Nainstalujte iPhone Tunnel Suite, instalace je opět snadná a je to „klikačka“.
  12. Jděte do složky „C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\bin„, kde najdete soubor „iTunesMobileDevice.dll„, tento soubor je nutné překopírovat do složky „C:\Program Files\iPhone Tunnel Suite\iTunnel“ (případně tam, kam jste zvolili, že chcete iPhone Tunnel Suite nainstalovat).
  13. Připojte pomocí kabelu iPhone, k PC.
  14. Spusťte iPhone Tunnel Suite a klikněte na první tlačítko s nápisem „iPhone Tunnel
  15. iphone-tunnel-suite

  16. Nyní Vám naskočí okno s příkazovým řádkem. Při prvním spuštění program načte klíč iPhonu a zeptá se Vás, zda jej chcete potvrdit, napište na klávesnici „y“ jako Yes a odklepněte Enterem. Poté budete vyzváni k zadání hesla. Napište „alpine“ a potvrďte Enterem. Při psaní hesla se nezobrazuje nic, ani hvězdičky, není to chyba, je to chování běžné pro Linux aplikace. Pokud by se náhodou okno s příkazovým řádkem otevřelo a během okamžiku zase zavřelo, doporučuji restartovat PC.
  17. root

  18. Pokud zadané heslo bylo správné a vše proběhlo korektně, posunul se kurzor pouze o řádek níž. Okno s příkazovou řádkou nevypínejte a spusťte WinSCP.
  19. Jako IP adresu vyplňte „127.0.0.1„, jako uživatelské jméno „root“ a jako heslo „alpine„, celé nastavení vypadá takto.
  20. nastaveni-winscp

  21. Klikněte „Přihlásit“ a je to hotovo.

  Doufám, že další návod Vám pomohl a pokud Vám něco nejde, diskuse je tu přesně pro Vás, to by bylo abychom to nepořešili :)

  VN:F [1.9.17_1161]
  Rating: 9.8/10 (5 votes cast)
  Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí WinSCP a kabelu? - NÁVOD, 9.8 out of 10 based on 5 ratings
  Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak kopírovat soubory přímo do iPhone pomocí WinSCP? – NÁVOD
  2. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí kabelu – NÁVOD – NOVÝ
  3. Jak na témata do iPhonu pomocí Winterboard? – NÁVOD

  Komentáře:

  Přidejte komentář