DOOM Resurection pro Apple iPhone – VIDEORECENZE

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 21. 7. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

doomPo dlouhé sérii návodu, Vám přináším jeden herní tip. Kdo by neznal legendu akčních 3D her, DOOM. Kdo s počítači začínal u modelů 386, 486, tak se jistě setkal s DOOMem 1 a 2, klasikou, která definovala žánr. O nějaký ten čas později se objevil nový a moderní DOOM 3. Nyní máme možnost si tuto legendu zahrát i na obrazovkách našich iPhonů.

Příběh je opět stará známá klasika. Jsme v roli vojáka, který je ve špatný čas na špatném místě. Ten čas je blíže neurčená budoucnost a tím místem je základna na Marsu. Brány pekelné jsou otevřeny a to co se dostalo na základnu, není vůbec mírumilovné. Čeká Vás tedy pěkná dávka řežby než se budete mít možnost, udělat všemu přítrž.

doom-menu

Hra Vám nabízí zcela nové levely, narozdíl od Wolfenstein 3D, který obsahuje levely známé z PC verze. DOOM Vám tedy nabízí 6 levelů na Marsovské základně a 2 levely, které se odehrávají v samotném pekle.

DOOM zůstává věrný svému žánru a tak i na iPhonu, je to 3D akční hra. Oproti konkurenci se však liší jednou podstatnou změnou. Procházení levelů obstarává počítač, Vy pouze zaměřujete a střílíte. Četl jsem již plno názorů, jak toto automatické chození hru vlastně zabilo. Mě osobně to tak nepřijde. Nemusíte se soustřeďovat na ovládání, které na dotekovém displeji  nefunguje tak 100%-ně jako je tomu u klasických ovladačů. Pomocí naklánění iPhonu zaměřujete a mačkáním tlačítka s palbou střílíte. Pokud se na scéně objeví nepřátelé, kteří na Vás mohou útočit na dálku, dostanete možnost, zmačknutím tlačítka se schovat za zeď a vykouknutím a schováním, je zneškodnit.

doom-prisera

Celé ovládání hry na mě působí velmi dobrým dojmem, protože se soustřeďujete na hru a ne na ovládání, jako je tomu u spousty jiných her. Grafika a celé zpracování se řadí rozhodně k těm nadprůměrnějším. Vše vypadá poměrně reálně a Vám ani nepříjde, že hra co hrajete, je vlasně „jen“ pro mobil. Při likvidování monster si užijete poměrně dost zábavy, protože arzenál, je velmi pestrý. Začnete se základním samopalem, přes brokovnice se propracujete až po rotační kanón nebo až po motorovou pilu. Hra se v App Store prodává za 7,99 EUR a tato cena naprosto odpovídá kvalitě. Škoda je, že není žádná LITE verze, abych Vám to alespoň nějak vynahradil, natočil jsem opět krátké video, které ukazuje, jak se hra v reálu hraje.


Celkově musím říct, že DOOM Resurection je povedená hra s perfektním ovládáním a její koupi rozhodně doporučuji. Verdikt je jasný 9/10. Jak moc nadchnul či nenadchnul DOOM Vás? Hodnocení pod článkem na Vás čeká.

INFO:

DOOM Resurection

id Software

Kategorie: Games

Vydáno: 26. června 2009

Verze: 1.0.1 (OS 3.0 testováno)

Velikost: 79,6 MB

Cena: 7,99 EUR

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
DOOM Resurection pro Apple iPhone - VIDEORECENZE, 6.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Duke Nukem 3D – recenze
  2. Monkey Flight LITE – videorecenze
  3. The Sims 3 pro Apple iPhone – recenze

Přidejte komentář