Free Video to iPhone Converter – RECENZE programu

V kategorii (Aplikace pro PC) napsal Mirek Strnad dne 26. 7. 2009

Označeno tagy : ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

dvdvideoDíky uživateli „ShaedoX“, jsem byl upozorněn na prográmek do PC, který zajistí konverzi videí do formátu, který zvládne iPhone přehrát. Protože sám jsem tu protlačoval MediaCoder iPhone Edition, rozhodl jsem se v zájmu maximální objektivity, se mrknout na zoubek i konkurenci co umí a co nám nabídne.

Aplikaci do PC jménem „Free Video to iPhone Converter“ si můžete stáhnout ZDE. První příjemné zjištění, je že aplikace není žádným molochem a instalační exe soubor zabírá pouhých 5,8 MB. Instalace je snadná a není co řešit, klasická „klikačka“, jen si dejte pozor nenechte si nainstalovat nějakou tu „skvělou“ nástrojovou lištu do Vašeho webového prohlížeče.

Po spuštění naběhne aplikace střídmého designu. Osobně tento vzhled, který je bez grafických ikon, preferuji nejvíce.

free-video

Ovládání je opravdu v minimalistickém duchu a nebude problém dělat nikomu. Prostě přidáte video, případně více videí a kliknete na tlačítko Convert. Mínusem tedy není ani absence české lokalizace, neboť myslím, že tlačítka jako Add video či Convert nepotřebují překladu. Horší je to s nabídkou funkcí. Při konverzi, program zvládá pracovat s frontou, takže si můžete naklikat x videí a nechat je konvertovat pěkně najednou. Funkce trim Vám umožní vybrat jakou část videa chcete konvertovat. Osobně tuto funkci moc nechápu, většinou když konvertuji film či seriál, chci jej celý a ne pouze část.

trim

Co je, ale největší slabinou, tak tím je, že program neumí vtisknout titulky do videa. Tato slabina jej značně diskvalifikuje a program je tedy dobrý, tak pro konverzi videklipů či filmů/seriálů s českým dabingem. Pokud video nemá poměr stran jako iPhone, tak se automaticky doplní černé pruhy, nad a pod video. Škoda je, že si nemůžete vybrat například ořez videa. Video můžete exportovat ve třech přednastavených kvalitách:

  • iPhone High Quality
  • iPhone Standard Quality
  • iPhone Economy Quality

Pokud Vám nevadí absence titulků, nástroj je to perfektní a svým minimalistickým provedením, se mi skvěle osvědčil na mém netbooku Asus Eee PC, ale pořád je to pro mě spíše doplňkový program. Hlavním nástrojem pro konverzi videí je pro mě MediaCoder iPhone Edition.

Homepage: http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-to-iPhone-Converter.htm

Vyzkoušeli jste program také? Jake jsou Vaše dojmy? Máte nějaký vlastní postřeh? Znáte další alternativu? Diskuse je opět otevřena pro Vaše názory.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Free Video to iPhone Converter - RECENZE programu, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Wolfenstein 3D Classic LITE – video recenze
  2. Jak konvertovat videa pro Apple iPhone – NÁVOD
  3. iPhone 4.2.1 jailbreak – video návod

Komentáře:

Přidejte komentář