První Virus pro iPhone

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 30. 7. 2009

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

virNa serveru QuickPwn se právě objevila tato znepokojující zpráva. Jistý Charlie Miller, který se zabývá hackováním iPhonů, vypustil ke dnešnímu dni první vir pro iPhone. Tento počin je poněkud divným způsobem, jak upozornit na chybu, kterou jeho vir využívá. Sám po objevu této chyby informoval nejdříve Apple, ovšem ten zatím žádný bezpečnostní update nevydal, proto se Charlie rozhodl upozornit razantněji a to tak, že jej vypustil. O co vlastně jde?

Chyba je prý v paměti pro zprávy, útočník musí poslat stovky kontrolních zpráv, jsou to zvláštní zprávy, které se nezobrazují jako klasické SMS, poté musí být odeslána aktivační SMS, tu již uvidíte přijít. Vir může dělat plno věcí s Vaším iPhonem, především na základě kontaktů se šíří dál, útočník může získávat Vaše data, může prostřednictvím Vás telefonovat a mnoho dalšího.

Co dělat?

  1. Zamezit jakýmkoli dalším škodám, tudíž aktivujte „Letový režim
  2. Nebo vypněte telefon

Jiní odbornící přes iPhone však již pracují na aktualizaci, která by měla zabezpečit tuto chybu, distribuce této opravy bude prostřednictvím pouze Cydie, tzn. že JailBreak bude nutností pro každého kdo se bude chtít bránit tomuto viru.

zdroj: QuickPWN

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 5.0/10 (3 votes cast)
První Virus pro iPhone, 5.0 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jailbreak pro iPhone 3G(S) 3.1.2 – HOTOV
  2. Nový firmware pro iPhone 3.0.1 opravuje SMS hack
  3. Jak hacknout iPad 2 pomocí smart coveru?

Komentáře:

Přidejte komentář