Kauza „Vir pro iPhone“ pokračuje

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 31. 7. 2009

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Americká televizní stanice FOX, známá především produkováním seriálů, ve svém zpravodajském pořadu FOX News, věnovala pár minut i shrnutí dosud známých faktů ohledně prvního viru pro iPhone. Zde je video záznam, pokud angličtinu nezvládáte, tak stačí rozkliknout tento článek, kde je přepis a překlad celého videa.

Případné chyby omluvte, jedná se o rychlo-překlad.

Každý iPhone je ohrožen. A zatím neexistuje žádný způsob jak to opravit. To je varování několika cyber bezpečnostních odborníků, kteří tvrdí, že nalezli způsob, jak „unést“ a zcela získat kontrolu nad telefonem. Zde je iPhone. Chyba je v systému textových zpráv, hacker pošle zprávu jen jediný čtvereček a poté přebírá kontrolu nad telefonem, a mimochodem, to není jen iPhone,  Microsoft Mobile a Google Android mají stejné problém. U nás je dnes Sascha Segan, je předním analytikem pro mobilní telefony, pro PC Magazine a PCMag.com.

Reportér: A teď jsem řekl, že můžete zastavit převzetí Vy, sledováním těchto znaků.

Sascha Segan: No, pokud vidíte, v první řadě to není jedna zpráva, je to 500, ale prvních 499 zpráv jsou neviditelné. Jediná, kterou vidíte je poslední, který má tuto kolonku se symbolem čtverečku.

Reportér: Ale já vím, že jsem obdržel zprávu, ale nevím, co to je?

Sascha Segan: Ne nemusíte dokonce vidět, že jste obdrželi zprávu, ale z nějakého důvodu se telefon zdá být velmi zaneprázdněný na chvíli pak vidíte znak čtverečku, pak můžete buď vypnout telefon, nebo se přepnout do Režimu letadlo a hackeři nemohou nic dělat.

Reportér: Ale tou dobou jsou už přece uvnitř.

Sascha Segan: „Ano, jsou, ale pokud je telefon vypnutý nebo v režimu letadlo, tak už nejsou uvnitř. Jsou připojeni vzdáleně, proto pokud odpojíte síť, nejsou už uvnitř.

Reportér: A jediným způsobem, jak se mohou dostat zpět, je jít přes 499 neviditelných zpráv a pak zase čtverečk a pak vše, co musíte udělat, je jít zpátky do letadlo režimu.

Sascha Segan: Bingo!

Reportér: Takže když dostanu zprávu s čtverečkem, neměl bych na ni klikat?

Sascha Segan: No, měl byste to vypnout.

Reportér: Dobře, co když na to kliknu?

Sascha Segan: Pokud na to kliknete a počkáte chvíli, kliknutí na zprávu nic nedělá, ale když počkáte chvíli, hackeři mohou být schopni poslat dodatečné příkazy, které mohou způsobit různé věci jako shodit systém telefonu, zamknout Váš telefon, odpojit Váš telefon od sítě.

Reportér: Mohou to využít jako zombie?

Sascha Segan: Nyní říkají, že ano, ale zatím to nedemonstrovali. Jediná věc, kterou zatím skutečně demonstrovali, je shození systému telefonu, ale říkají, že to mohou používat jako zombie, ale nikdo to zatím doopravdy neviděl.

Reportér: A zombie smysl, oni mohou převzít kontrolu nad Vaším telefonem a použít jej k něčemu zločinnému nebo k čemukoli oni budou chtít se sérií nabouraných počítačů po celém světě. S kreativitou tohoto nápadu, je zajímavý koncept, když vidíte malý čtvereček, vypněte telefon a je to.

Sascha Segan: Určitě, a jedna ze zajímavých věcí je, že Apple by tuto chybu měl opravit

Reportér: Jsou Apple a opraví to.

Sascha Segan: Snad ano, ale tito chlapíci o tom Applu řekli před měsícem a stále čekají. Google již opatchoval své telefony. Telefony s Google Android, pokud používáte nejnovější software, tak jsou nenapadnutelné.

Reportér: No tak Apple, co se děje s Applem? Viděl jsem Steva Jobse na TMZ.

Sascha Segan: Samozřejmě Apple nemá žádný komentář týkající se této záležitosti.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. O2 nabízí zdarma micro SIM karty pro iPad a iPhone 4
  2. První Virus pro iPhone
  3. iPhone 4 – facetime reklama

Přidejte komentář