Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? – mBox Mail

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 9. 8. 2009

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

windows_xp_logo

Také máte email na Live Mail, dříve známý jako Hotmail a také Vás tolik štve, že iPhone tyto maily nepodporuje? Základní problém tkví v tom, že Live Mail využívá pro komunikaci POP3/SMTP, což není úplně to pravé ořechové pokud chcete pracovat z iPhonu, z notebooku, ze stolního PC a pořád mít stejný stav všude, proto pokud emaily nechcete stahovat, ale chcete se na schránku připojit a pracovat s maily přímo na ní, připravil pro nás Microsoft protokol MAPI, který všechno toto zvládá a v tom je onen problém. Obecným standardem pro přístup do emailové schránky je kombinace IMAP a SMTP protokolů, protokol MAPI je specifikem Microsoftu a iPhone tento protokol nepodporuje. Jediná možnost je využívat Live Admin Center, tato služba je určena majitelům vlastních domén. Proto si tedy musíte zaplatit vlastní doménu, prémiový účet a pak již můžete i u Live Mailu používat IMAP. Toto řešení je ale značně pracné a hlavně drahé. Jak ale používat klasický Live Mail účet?

mbox

První možností je přístup pomocí prohlížeče. Live má i optimalzivanou verzi pro mobilní přístup, která je velmi podobná mobilní verzi např. Gmailu. Tato možnost s sebou nese všechny klady i zápory, které webové rozhraní má.

vypis

Druhou možností je aplikace mBox Mail, která je tím hlavním čeho se má týkat tento článek. Tato aplikace je prakticky stejná jako standardní aplikace pro práci s mailovými schránkami, ovšem s tím rozdílem, že tato aplikace se bez problému napojí na Live Mail, načte si adresářovou strukturu, hlavičky a můžete s mailovou schránkou pracovat stejně komfortně jako Vám to umožňuje vestavěná aplikace pro mail. Navíc se mBox Mail umí napojit i na Vaše Live kontakty a všechny je načíst včetně rozdělení do skupin.

prichozi

Tato aplikace si nechce hrát na nic novehé či převratného, je to prostě klasický Mail, jen s lehce jinou grafikou, který je napsán přímo pro přístup do Live Mailu. Pokud chcete i z Vašeho iPhonu pracovat s Live Mail, je to jasná volba. Jediné co může potencionální uživatele odradit, je cena 7,99 EUR, která patří k těm vyšším. Aplikaci najdete v iTunes ZDE.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? - mBox Mail, 5.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak nastavit Hotmail (ActiveSync) na iPhonu? – NÁVOD
  2. Z1 přináší live stream na iPhony
  3. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí kabelu – NÁVOD – NOVÝ

Komentáře:

Přidejte komentář