Facebook 3.0, revoluci ale nečekejte

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 31. 8. 2009

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Po delší době je tu aktualizace aplikace Facebook, která je klientem pro sociální síť Facebook. Všichni jistě znáte facebook, někdo na něj nedá dopustit, někdo je jen zaregistrovaný a někdo jej nenávidí, ale všichni víme oč jde. Co přináší tato aktualizace?

Jak už nadpis říká, revoluci nečekejte, ale změny jsou vidět a rozhodně jsou směrem k lepšímu. Hlavní změnou  je, že menu je nyní ve stylu iPhone. Máte hlavní stránku, kde vidíte ikonky pro zprávy, pro kalendář, pro kamarády, pro Váš profil atd. Navigace v aplikaci je nyní naprosto perfektní. Původní menu mi přišlo značně nepřehledné a neustále jsem pátral kde co najít. Proto malý TIP pro Vás, kterým tato aplikace nevyhovuje, používejte Facebook v Safari, mobilní verze je vymyšlená brilantně.

facebook-30Po rozkliknutí příslušné části se již zobrazí obsah, který svým uspořádáním se moc nezměnil a zůstává velmi podobný. Přehled výpisu událostí je poměrně přehledný. Snad jen by bylo příjemné, kdyby šlo vypínat všechny ty možné i nemožné kvízy a herní aplikace, které si doma na počítači s chutí přečtete, ale na malém displeji mobilu, Vás jen otravují.

Co však stále chybí? Push notifikace, to, že OS 3.0 umí tzv. push notifikace, měl být velký průlom a bylo to prezentováno vždy jako jedna z klíčových vlastností, která tu je především kvůli absenci multitaskingu. Facebook 3.0 bohužel neumí push notifikace, a tak budete muset i nadále manuálně kontrolovat co Vám kdo napsal, co kdo okomentoval. Je to poměrně velká škoda, ale doufejme, že další update tento nedostatek odstraní.

Používáte-li Facebook, rozhodně dporučuji nainstalovat tuto aplikaci. Už jen proto, že je FREE. Pokud již máte nainstalováno, update na Vás čeká v iTunes.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.7/10 (3 votes cast)
Facebook 3.0, revoluci ale nečekejte, 6.7 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. mujiPhone.com je nyní na Facebooku, přidejte se a soutěžte
  2. TeamViewer pro iPhone

Přidejte komentář