iSvátek – už nikdy nezapomenete na svátky

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 21. 9. 2009

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

isvatek logoČeské aplikace, nedávno to znělo skoro nemožně, nyní však plno užitečných aplikací mají na svědomí české ručičky. Díky navázání spolupráce s firmou uLikeIT, s.r.o. jsem měl možnost testovat aplikaci iSvátek, která se v App Store má objevit již toto úterý. O co v aplikaci jde? Samotná myšlenka je velmi prostá. Cílem aplikace ja, abyste už nikdy neprošvihli žádný svátek.

Aplikace se nese v duchu jednoduchosti ála Apple, prakticky nic nemusíte nastavovat a pokud ano, jen to nejnutnější. Po spuštění iSvátku si aplikace proskenuje Vaše kontakty a ke kontaktům přiděluje data odpovídajících jmenin dle českého kalendáře. Hned po spuštění vidíte nejbližší svátek a pak dalších pět, které následují v blízké budoucnosti.

start

Přidělení dat svátků jednotlivým kontaktům proběhlo bez jediné chyby. Hned jsem si ale vzpomněl na strejdu, který drží svátek na jiný den, než je v kalendáři. iSvátek pamatuje i na tyto možnosti a proto můžete kontaktu nastavit den svátku na libovolnou hodnotu. Je to velmi užitečné v případech, že někdo drží svátek v jiný den a nebo když se jedná o osobu, která nemá české jméno a slaví své jmeniny dle jiného kalendáře.

svatky

Jak probíhá samotné upozornění na svátek? Na řadu přicházejí Applem tolik opěvované push notifikace, které ovšem skoro nikdo nepoužívá. Po nastavení upozornění nemusíte nic dělat, stačí jen počkat až datum nastane a pak se Vám objeví na displeji upozorňující zpráva, stejně jako když Vám přijde nová SMS zpráva. Jistě si teď říkáte, vždyť iPhone neumí multitasking, tak jak program, který neběží mě může na něco upozornit? Jedno z mála nastavení programu iSvátek řeší právě tento problém. V nastavení je nutné se zaregistrovat, data upozornění se uloží na server a vzdálený server pak zasílá Vašemu telefonu upozorňující zprávu. Z tohoto řešení jasně plyne, že pro 100% chod aplikace je nutné připojeník internetu. Pokud se Vám to ovšem nelíbí, není nic snažšího, než sem tam aplikaci zapnout a zkontrolovat co se blíží a co ne. Sami vývojáři slibují, že hned jak to Apple umožní, dočkáme se možnosti zapsat upozornění na svátky do kalendáře, čímž nutnost externího serveru odpadne.

nastaveni svatku

Aplikace se mi v praxi velmi osvědčila, hlavní pro mě je to, že po velmi dlouhé době mám v iPhonu aplikaci, která opravdu něco dělá a je užitečná, stejně jako často si prohlížím televizní program, tak stejně tak využívám to, že vím, kdy má kdo svátek a nehrozí, že bych zapomněl, naopak mohu mile překvapit, že jsem nezapomněl :)

iSvátek Vám nabízí možnost listovat prohlížet si jak jdou jednoltivé svátky za sebou a u každého jména vidíte ikonku s číslem, kolik lidí s tímto jménem našel ve Vašem seznamu, velmi příjemná funkce. Je zábavné zjistit, kolik Honzů nebo Pepů znáte.

prohlizeni svatku

Kolik to stojí? Aplikace bude nabízena za cenu 2,39 EUR. Za cenu zhruba 60 Kč, což je cena jedné růže na omluvu, že jste na svátek zapomněli, získáte aplikaci, díky které už nikdy nezmeškáte žádný svátek. Nakonec je vlastně dobře, že aplikace není zdarma, být zdarma, musela by být plná reklamy, aby se její vývoj zaplatil.

Závěrem musím české vývojaře z uLikeIT, s.r.o pochválit, protože se jim podařilo vytvořit užitečnou aplikaci, kterou jistě plno českých zákazníků ocení. Zároveň doufám, že nebude trvat dlouho a sejdeme se tu u další aplikace z dílny této nadějné softwarové firmy. Za mě, jednoznačně doporučuji, aplikace funguje velmi intuitivně, spolehlivě a plní nějaký účel, v tom vidím hlavní přínos, že to není bezduchá blbost, která se dá spustit jen jednou a pak ji člověk musí smazat.


Poděkování patří uLikeIT, s.r.o za poskytnutí exkluzivních informací a testovací verze programu iSvátek.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.1/10 (14 votes cast)
iSvátek - už nikdy nezapomenete na svátky, 9.1 out of 10 based on 14 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Hospodářské Noviny v iPhonu

Komentáře:

Přidejte komentář