Hospodářské Noviny v iPhonu

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 12. 1. 2010

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

hn-readerAč zprvu mohlo vše nasvědčovat, že české aplikace v App Store, budou pouze nahodilými pokusy, tak realita nás každý den příjemně překvapuje. Po několika úspěšných českých aplikacích, jakými jsou např. iSvátek, aplikace pro poslech internetových rádií či Zlaté stránky, přichází do hry i první čtečka internetového magazínu. Hospodářské Noviny představují vlastní aplikaci -- HN reader.

Primárním smyslem aplikace je přenést obsah, internetové verze Hospodářských Novin, serveru iHned.cz na displej majitelů Apple iPhone či iPod Touch. Po spuštění se načtou nadpisy jednotlivých článků, pod kterými jsou umístěny první dvě tři věty. Jak již název aplikace napovídá, jde především o čtečku. Jediné co můžete s články provádět, je ukládat si je do oblíbených a pak se k nim vracet.

HN-reader-splash

Největší plus této aplikce je v minimalizaci datového toku. Je to stejné asi jako u emailového klienta, i když takový Gmail má speciální verzi pro mobilní zařízení, i tak není jeho chod v prohlížeči tak svižný jako ve standardní aplikaci Mail. HN -- reader minimalizuje datový tok pouze na samotný text, což se v našich končinách více než hodí, přeci jen 3G sítě jsou spíše raritou než-li standardem a tak jsme odkázáni na GPRS, kde je každá úspora už velmi znát. Díky HN -- readeru není žádný problém si načíst článek v metru než se stačí dveře zavřít a souprava zmizí v tunelu. Doufám, že tomu bude stejně jako u českých internetových rádiích, kde poměrně dost stanic vydalo vlastní aplikace, tak snad i zde se dočkáme podobných aplikací, které nám přístup zpříjemní a usnadní. Aplikace je šířena zdarma a stahovat ji můžete zde.

HN-clanky

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. ČT24 živě na iPhonu
  2. Ano šéfe se chystá do iPhonu
  3. Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? – mBox Mail

Přidejte komentář