Z1 přináší live stream na iPhony

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 22. 2. 2010

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

z1-logoJe čas představit si novou aplikaci a opět to bude aplikace česká. Po všech možných rádiích a denících, má i televizní stanice svou vlastní aplikaci. Řeč bude dnes o zpravodajské televizi Z1. Pokud Z1 neznáte, jedná se o zpravodajský kanál, který je zaměřen především na ekonomické zpravodajství. A právě Z1 se rozhodla, že vysílat po digitálu či mít live stream na webu prostě nestačí a tak tu máme aplikace speciálně pro iPhone, která nám zprostředkovává díky internetovému spojení, živé vysílání.

Aplikace není vlastně aplikace, jde spíše klienta pro příjem live streamu. Jedinou funkci, kterou má aplikace navíc, je možnost načtení programu vysílání. Určitě je to tak dobře, protože rozsáhlé aplikace nemají smysl na mobilních telefonech, i přesto, že se pohybuje v rovině smartphonů. Po spuštění aplikace máte hned na výběr, zda chcete sledovat zpravodajství včetně videa, stejně jako byste sledovali televizi a nebo můžete můžete pouze poslouchat audio. Toto je myslím skvělý tah, protože u zpráv a to zejména ekonomických, není video tolik potřeba, stejně jde ve většině případů o ilustrační videa. z1-menuUrčitě si říkáte, že v našich končinách, kde internet klasický je pomalý, natož ten mobilní, tak Vás musím uklidnit. Při připojení přes GPRS/Edge se buffer načte do půl minuty a pak je přehrávání naprosto plynulé a není tak žádný problém sledovat zprávy třeba cestou v tramvaji.

z1-liveJedinou vadou na kráse je, že takto můžete sledovat pouze zpravodajství, ostatní pořady nejsou z licenčních důvodů dostupné, ovšem zpravodajství je vysíláno od pondělí do pátku, od 07:00 do 23:00, takže případy kdy nepůjde spustit vysílání budou určitě minimální.

Aplikace je jako vždy zdarma a již po pár dnech v App Store (českém) jí nedělalo žádný problém se dostat na první místo mezi nejstahovanějšími free aplikacemi. Stahovat můžete ZDE.

Oficiální tisková zpráva:

Televize Z1 jako první v ČR živě v iPhone!

Televize Z1 dnes spustila první živé vysílání pro mobilní telefony iPhone prostřednictvím aplikace Z1TV live. Ta je k dispozici zdarma prostřednictví aplikačním portálu iTunes.

Jedná se o první živé televizní vysílání v mobilních telefonech v České republice. Jde o bezplatnou aplikaci, uživatelé využívají pouze svého mobilního tarifu pro datové služby.

Aplikace Z1TV live se okamžitě po jejím zveřejnění stala druhou nejstahovanější mezi zdarma dostupnými aplikacemi v ČR.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Z1 přináší live stream na iPhony, 5.5 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? – mBox Mail
  2. Skiny nejen pro iPhony od Gelaskin – videorecenze
  3. Nové iPhony již zítra?

Přidejte komentář