Aplikace Augmented reality Zlatých Stránek nyní i pro iPhone (tisková zpráva)

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 1. 4. 2010

Označeno tagy : ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

zlate-stranky-logoAplikace pro mobilní telefony postavená na technologii augmented reality, kterou společnost MEDIATEL představila začátkem letošního roku, je dostupná nově také pro iPhone 3Gs. Majitelé těchto chytrých telefonů si ji mohou zdarma stáhnout na iTunes. Aplikace využívá informace z databáze Zlatých Stránek, které zobrazuje při pohledu přes fotoaparát telefonu jako další vrstvu reálného obrazu.

Zlaté Stránky nabízejí jako první na českém trhu katalogových vyhledávačů aplikaci pro mobilní telefony postavenou na technologii augmented reality. Pomocí aplikace najdete kontakty na firmy a osoby ve svém okolí a hned se s nimi můžete spojit. Kontakty lze vyhledávat podle kategorií jako např. restaurace, obchodní centra, zdravotní zařízení, autoservisy apod., a dále podle jména společnosti nebo osoby. Na displeji telefonu je potom jasně označen směr a vzdálenost adresy daného kontaktu a můžete si naplánovat trasu pěšky nebo autem. Ve spodní části displeje se zobrazují doplňující informace, jako je telefonní číslo, e-mail nebo otevírací doba.

Aplikace je k dispozici také pro telefony s OS Android, a to přímo v telefonech a na Android Marketu. Ještě letos bude uvedena verze i pro telefony Nokia s OS Symbian.

Aplikace Layar, kterou společnost MEDIATEL pro své řešení využívá, získala první místo v soutěži Creative Communication Award 2009, jejíž výsledky byly oznámeny koncem února. Soutěž pořádá sdružení podnikatelů TUESDAY Business Network a hodnotí se v ní originální telekomunikační, mobilní a internetové aplikace na českém trhu.

20091221130256

20091221113318

Tolik oficiální tisková zpráva, sám jsem uživatelem pouze 3G iPhonu, proto zde nemohu psát mé zkušenosti s touto aplikací, ale pokud Vy nějaké máte, určitě je uvítám v komentářích.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Aplikace Augmented reality Zlatých Stránek nyní i pro iPhone (tisková zpráva), 9.5 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Adobe vydává aplikace pro iPad, grafici mohou jásat
  2. Stahujte placené aplikace zdarma
  3. Evropa 2 – další česká aplikace v App Store

Přidejte komentář