Jailbreak pro iPhone 3.1.3 – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 6. 4. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

jailbreakTentokrát to trvalo trochu déle, ale dočkali jste se nakonec. Kompletní návod na jailbreak pro nejposlednější FW 3.1.3 je tu pro Vás. Už jsem měl dost těch pochybností o tom zda to funguje či ne, že jsem to sám zkusil a zde je mnou testovaný detailní postup. Přesto však co jsem různě četl, né každému funguje, ale toto riziko je téměř u každého jailbreaku.

Návod je testovaný na iPhonu 3G, který je kupovaný zde v ČR, jde pouze o jailbreak, nikoli o odemknutí pro všechny operátory, s tím zkušenosti nemám. Zároveň tento postup prý není funkční pro 3GS, ale opět nemohu potvrdit. A naposled, všechny změny děláte na vlastní riziko, protože toto není oficiální postup. Pokud něco nepůjde, nepanikařte a snažte se iPhone vypnout a zapnout, pokud nebude něco fungovat správně, udělejte restore a postup opakujte.

 1. Na této stránce si stahněte aktuální verzi programu RedSn0w 0.9.4.
 2. Po stažení zip archivu, stačí pouze vyextrahovat exe soubor, nic nemusíte instalovat.
 3. redsnow-exe

 4. Nainstalujte nový OS 3.1.3 prostřednictvím iTunes -- nezapomeňte, že aktualizací FW se Vám smaže všechno stáhlé prostřednictvím Cydie.
 5. Nyní můžete iTunes vypnout.
 6. Zapněte RedSn0w.
 7. redsnow094

 8. Klikněte na tlačítko „Browse“ a nalistujte 3.1.2 firmware. RedSn0w je naprogramován pro verzi firmwaru 3.1.2 nikoli 3.1.3, ale systém jailbreaku je u obou verzí shodný, proto nebyly prováděny změny, s tím ale souvisí to, že ověřovací systém redsn0w po Vás vyžaduje ověřit firmware 3.1.2, proto abychom mohli pokračovat, stáhněte si samostatný FW 3.1.2 odtud (pokud odkaz nebude fungovat, googlujte toto „iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore.ipsw“). Po stažení klepněte na „Browse“ a vyberte stažený firmware, hned jak jej RedSn0w ověří, můžeme pokračovat.
 9. ipsw

 10. Klikněte „Next“
 11. Nyní zaškrněte pouze možnost „Cydia„.
 12. cydia-install

 13. Klikněte „Next
 14. Nyní máte iPhone zapnutý a připojený k PC, iPhone vypněte a nechte zapojený stále. Správně by měl být vypnutý úplně, neměl by ani svítit, že se nabíjí!
 15. ujistete-se

 16. Nyní musíte uvést iPhone do tzv. DFU módu, tento mód aktivujete mačkáním tlačítek v určitém pořadí, program Vás k tomu bude postupně vyzývat, zde je český překlad instrukcí:
 17. 1. Na 3 vteřiny podržte vypínací tlačítko (tlačítko nahoře vedle konektoru pro sluchátka).

  2. Dále držte vypínací tlačítko a navíc stiskněte domovské tlačítko (kulaté tlačítko v dolní části, sloužící pro návrat do hlavního menu) na 10 vteřin.

  3. Dále držte domovské tlačítko, vypínací tlačítko pusťte, ale domovské tlačítko držte dál na 30 vteřin.

  dfu

 18. Nyní již nechte program pracovat a vyčkejte, než program doběhne a než Vám iPhone opět nastartuje. Program doběhne poměrně rychle a bude Vám ukazovat, že hotovo, ale iPhone bude stále pracovat a bude na něm svítit „Downloading jailbreak data“, nebojte se ničeho, to, že to trvá déle (cca 15 minut) je normální.
 19. Pokud se nic nepokazilo, veškerá data zůstanou a přibude nová ikonka „Cydia„.
 20. cydia-ikona

 21. Gratuluji Vám, Jailbreak byl úspěšný.

Testováno na:

Microsoft Windows 7 x64 CZ Professional

iPhone 3G 3.1.3 CZ

RedSn0w 0.9.4

Něco se nepovedlo? Máte dotaz? Diskuse je otevřena.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 8.9/10 (20 votes cast)
Jailbreak pro iPhone 3.1.3 - NÁVOD, 8.9 out of 10 based on 20 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jailbreak pro iPhone OS 3.0.1 – NÁVOD
 2. iPhone Jailbreak iOS 4.2.1. – NÁVOD
 3. Jailbreak iPhone 4 – iOS 5.1 – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář