Opera Mini 5 pro iPhone

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 13. 4. 2010

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

opera-logoOd začátku iPhonu webovému prohlížení kraluje mobilní verze Safari. Dlouhou dobu nebyly alternativní prohlížeče povoleny, po jejich povolení se, ale žádná revoluce nekonala, protože jediný webkit, který šel použít, byl ten, který používalo Safari, takže to byly do jisté míry jen variace na Safari. Ovšem nyní přichází jiný hráč a tím je Opera.

Přesto, že na poli desktopových webových prohlížečů byla Opera vždy na chvostu tabulek a statistik, tak na mobilních zařízeních se jí velmi daří díky Opera Mini. Hlavním lákadlem Opery je TURBO režim, nestahujete přímo stránku, ale data jdou přes servery Opery, které maximálně komprimují data a díky tomuto je načítání webu i na pomalém připojení, tak velmi urychleno. Stejně jako desktopová verze, je i mobilní verze pro iPhone zdarma a již nyní je dostupná v českém App Store. Rozhodně stojí za zkušení, mne osobně Opera nijak neoslovila a zůstanu u Safari, kde mi nic nechybí.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
Opera Mini 5 pro iPhone, 6.0 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Čínský iPhone mini
  2. 360 Web Browser
  3. Facebook 3.0, revoluci ale nečekejte

Přidejte komentář