Genius, zpestření muziky v iPhone

V kategorii (Aplikace, Návody) napsal Šimon Blecha dne 9. 5. 2010

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

atv22genius1
V tomto článku bych Vám rád představil, jak jednoduché je si založit svůj vlastní Genius playlist. Genius má jednu zásadní vlastnost. A to je ta, že slučuje hudbu do stejných boxů. Výběr probíhá podle stylu, takže pokud máte ve své knihovně hodně AC/DC, Kiss, The Doors… tyto alba dá Genius do stejného boxu (třeba pod názvem Classic Rock) a bude Vám postupně pouštět písně od těchto interpretů. Jistě se ale ve Vaší iTunes knihovně nevyskytuje jen takováto muzika. Proto se vytvoří více boxů, aby každé album dobře zapadlo do svého stylu. Verze, se kterou zde budeme pracovat, je v  iTunes 9.1.1.


picture-22

1) krok -- Začínáme! Jako první věc musíte mít nějaký iTunes account (klidně může být i free -- Genius je free taky).  Jen mimochodem -- mám již Genius aktivovaný, takže jsou zde již Genius Mixes. Pokud ale Vy Genius zapnutý nemáte, tak tam ani toto tlačítko mít nebudete.


picture-42

2. krok -- Po zmáčknutí tlačítka Genius na Vás vyběhne tabulka, která Vám říká „co to Genius je“. Dejte Turn On Genius.

apple-itunes-genius-info

3. krok --  Vyběhne na Vás tabulka, kde klasicky vyplníte Vaše Apple ID a heslo. Následně Sign In.

itunes_sign_in2

4.krok -- Automaticky se vše udělá. 1) krok -- Posbíraní informací o Vaší iTunes knihovně. 2) krok -- Informace se odesílají na zpracování. 3) krok -- Vyhodnocování. Vy celý proces můžete sledovat na horní liště. Kdyby se naskytly nějaké problémy, jednoduše zmačkněte tlačítko Stop.

genius-0

5.krok -- Vyběhne na Vás tabulka, která říká, že vše dopadlo, tak jak mělo. Objeví se zde už také zmiňovaná položka Genius Mixes, kde všechny mixy najdete. Také malé tlačítko Genius dole.


geniuseshavetakenover

6.krok --  Vytvoří se Vám mixy, které je možné vidět a poslouchat na položce Genius Mixes.

picture-54

7.krok -- Pokud jste doteď nepřipojili Váš iPhone (je zde možnost i iPod..!) , tak to udělejte. Poté stačí v nastavení pro synchronizaci iPhone (iPhone -- Music) označit Genius Mixes. Pokud nechcete mít v iPhone mixy všechny, tak označte pouze Vaše vybrané. Vše zakončete tlačítkem Apply. Mixy se Vám nakopírují a můžete poslouchat!

picture-63

8. krok -- Finišujeme! Ve Vašem iPhone dejte -- iPod -- More -- Genius Mixes -- a zvolený mix.img_0493

S touto vymožeností jsem velice spokojen a používam ji, když už mi klasické poslouchání skladeb ze stejných CD nebaví. Pokud nahrajete nová CD, po stisknutí tlačítka Start Genius se Vaše Genius Mixy obohatí i o ně, pokud se tedy Genius sám neupdatuje.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.7/10 (6 votes cast)
Genius, zpestření muziky v iPhone, 7.7 out of 10 based on 6 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak odemknout zamknutý iPhone? – NÁVOD
  2. JailBreak iPhone 3.1.2 – NÁVOD
  3. Jailbreak iPhone 4 – iOS 5.1 – NÁVOD

Přidejte komentář