Dropbox, nejsnazší cesta k synchronizaci

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 17. 5. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

dropbox-logoMáte jeden stolní počítač, pak služební notebook, soukromý notebook a někdy je toho ještě víc, ale práci máte jen jednu. Ze začátku to zvládnete se hlídat a vše poctivě kopírujete na všechny počítače, ale pak Vám to přeroste přes hlavu a vzdáte to, od toho tu jsou různé synchronizační nástroje či služby, které Vám s tím pomohou. Dropbox právě patří mezi takové.

Dropbox je službou, která funguje velmi jednoduše. Po zadarmové registraci získáte 2GB prostor na webu, zároveň si stáhnete jednoduchou aplikaci do Vašeho počítače. Po instalaci Vám vznikne nová složka s názvem My Dropbox a cokoli co nakopírujete do této složky se synchronizuje automaticky s webovým prostorem a zároveň se všemi zařízeními, na kterých Dropbox máte nainstalovaný.

Celé to je jednoduché, že? Teď se na to podíváme více detailněji, první část registrace, je zdarma, to už víte. Pokud ale po registraci budete propagovat Dropbox a třeba Vaši kamarádi využijí Vaší pozvánky, tak se Vám Váš prostor navýší o 250MB a takto si můžete zvyšovat prostor až na celkem 5GB 8GB!! Samozřejmě, pokud nechcete býti omezování, Dropbox Vám nabídne i placený tarif.

Ta jednoduchá aplikace, kterou si musíte stáhnout do počítače, tak je naprosto bezobslužná, o nic se nestaráte, prostě pracujete. Velká výhoda je v tom, že Dropbox má verzi jak pro Windows, Linux i MAC OS, takže když na doma máte Váš oblíbený MacBook, ale jako služební notebook máte klasický stroj s Windows, tak ani toto není žádný problém.

Webový prostor, který získáte už registrací, Vám nabídne přístup k Vašim datům, všude, kde je internet, stačí se jen přihlásit pod svým jménem a heslem na dropbox.com a máte plný přístup k Vašim souborům. Na webovém rozhraní si můžete prohlížet i historii jednotlivých akcí, které Dropbox provedl v rámci synchronizace a můžete se i vrátit ke starším verzím.

dropbox-web

Dropbox není jen pro „single“ uživatele. Typická situace, pracujete na projektu s kolegou, není proto nic snazšího, než si vytvořit novou složku a pomocí emailu přizvat i kolegu a hned je takto sdílená složka přístupná Vám oběma.

To nejlepší si však nechávám úplně na poslední řádky. Dropbox má speciální aplikaci jak pro iPhone, tak pro iPad, kterou si můžete zdarma stáhnout v App Store. Pomocí této aplikace se můžete přihlásit na webové rozhraní a přistupovat pomocí internetového připojení k Vašim souborům, stejně jako by byly práve ve Vašem iPhonu. Není problém ani otvírat obrázky, ani PDF dokumenty  nebo wordovské dokumenty typu docx.

dropbox-na-iphonu

Dropbox je perfektní cesta k synchronizaci dokumentů a troufám si říci, že díky své jednoduchosti a použitelnosti na všech platformách, z ní dělá to nejlepší v této oblasti.

Registrujte se zde

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)
Dropbox, nejsnazší cesta k synchronizaci, 5.5 out of 10 based on 4 ratings

Nic podobného jsme nenašli, ale nezoufejte, zkuste homepage.

Komentáře:

Přidejte komentář