Aukrujete? Pokud ano, tak je zde nová iPhone Aukro app!

V kategorii (Aplikace) napsal Šimon Blecha dne 29. 5. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

00209303_logo_100_5987967bf8Každý z nás jistě zná aukční server Aukro.cz, kde se dá sehnat všechno možné. Ti, kteří jsou již protřelí, ale také bohužel ví, že Aukro na iPhone je hodně nepřehledné. Tento problém by měla vyřešit nová aplikace, která vám usnadní obchodování na Aukru. Aplikace byla na Appstore přidána teprve před nedávnem a je free. Pokud se chcete o této aplikaci dozvědět více, čtěte dále.

Pro začátek bychom měli vědět, co všechno budeme na používání této aplikace potřebovat: je to aktivní Aukro účet a internetové připojení.

Krátký souhrn:

Jak jsem již zmiňoval, tak tato aplikace by vám co nejvíce, měla usnadnit správu svého Aukro účtu na iPhone. Aplikace má líbivý design, který je srovnatelný s Aukro.cz na počítači. Nadruhou stranu si zase nesmíte z této aplikace udělat centrum svého obchodování, protože zde nejdou například vystavovat aukce, spravovat pokročilejší nastavení. Také je zde špatně promyšlené prohlížení aukcí. Co se Landscape módu týče, u této aplikace není aktivní. Rozpoložení ikon je stejné, jako třeba u iPodu -- v dolní liště je uloženo vše, co potřebujeme a další funkce se zobrazují po rozkliknutí souhrné ikony dole.

Základy:

1) Ihned na začátku se budeme muset přihlásit svým účtem, který zadáme do připravené tabulky. Po zaškrtnutí políčka „zapamatovat heslo“ se i váš NICK a HESLO uloží a vy při každém přihlášení pouze stisknete tlačítko „přihlásit se“a proběhne vaše přihlášení do systému.

img_06051

2) Objeví se „hlavní stránka“, kde máte nějpotřebnější věci, jako jsou třeba: nabídky ve vašich aukcích, prodané položky nebo zakoupené položky ….

img_0602

3) Také se vám zde objeví zmiňovaná dolní lišta, kde najdete: odkaz na „hlavní stránku“, vyhledávání (prohlížení podle zadaného výrazu), kategorie (prohlížení podle kategorie předmětu), moje Aukro (zde najdete souhr všech vašich akcí) a historie procházení.

img_0603

Například takto vypadá kolonka Historie (pravý dolní roh), kde se zobrazují naposledy zhlédnuté předměty. Mně se ale zdá nepromyšlené malé červené označení, které ukazuje, kolik je předmětů v Historii. To je úplně bezvýznamné a nesmyslné a jen to odvádí pozornost. Poté se vše musí odstraňovat, aby se to zde neukazovalo.

4) Zobrazení aukce. Aukce se zde nezobrarzují tak, jako to známe z klasického Aukra, ale úplně jinak. Na hlavní stránce je například zobrazena cena, čas do konce, nabídky anebo prodejce. Vždy až po rozkliknutí příslušné ikonky se vám objeví další informace. Co nás asi bude zajímat nejvíce, jsou obrázky, popis předmětu a hodnocení prodejce a to tady vše jednoduše najdeme. Další věc, která mi rozčiluje je, že nelze klasicky slidovat mezi obrázky, jako třeba ve Photos. Musí se vždy otevřít tabulka a vybrat další obrázek. Aplikace nám dovoluje také předmět ihned zakoupit.

img_0604img_06071img_0606

A závěr? Aplikace je povedená, ale je zde ještě hodně nevychytaných věcí, které snad odstraní následné updaty. Cíl appky, zjednodušit obchodování přes iPhone, aplikace plní velice slušně, bohužel ale někdy na úkor zažitých postupů a logiky. Design je také velice slušný a je vhodné, že aplikace není placená. Zde přidávám link na stažení aplikace -- http://bit.ly/aeo7r3

MINUSY - aplikace hodně padá, hloupé zobrazení čísla u historie, nepromyšlený náhled aukce, aplikace je osekaná o nastavení účtu a jiné, absecnce Landscape modu

PLUSY -- zjednodušení obchodování, většinou jednoduché ovládání, aplikace je zdarma, slušný design

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Aukrujete? Pokud ano, tak je zde nová iPhone Aukro app!, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. iDnes.cz představuje vlastní aplikaci pro iPhone
  2. O iBooks nejen na iPhone 3G
  3. Nová posila mujiPhone.com týmu

Přidejte komentář