Koss Porta Pro vs. Apple Headphones

V kategorii (Aplikace, Hardware, TIPy) napsal Šimon Blecha dne 8. 7. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

koss-porta-proJiž dlouhou dobu jsem řešil otázku, jaký je nejvhodnější způsob, jak personálně poslouchat svou hudbu ve svém přehrávači. Tato otázka u mě naběhla v ten okamžik, kdy jsem si koupil můj iPhone. Do té doby jsem neposlouchal žádný iPod ani MP3 a ani mi tato možnost nijak nelákala.  Po příchodu iPhone jsem ale objevil  iPod. Toto propojení iPod s iTunes mi natolik uchvátilo, že jsem hudbu začal poslouchat a poslouchání začalo vyplňovat většinu mého ztrátového času. A teď již jen ta maličkost, jaká sluchátka zvolit…

Na začátku byly jen nádherná Apple sluchátka, která měla pouze mikrofon s tlačítkem, které sloužilo na přepínání skladeb, přijímání hovoru atd. Mikrofon zase umožňoval bez komplikací mluvit, i když jste měli telefon v kapse. Bohužel jsem tyto originální sluchátka ale ztratil, a proto jsem si pořídil nová, která ale byla dodávána ke staršímu iPod Touch a postrádají nějaké ovládání a mikrofon. Ale tento článek opravdu není o tom, jak Šimon ke sluchátkům přišel, ale o porovnání dvou sluchátek, které na iPhone využívám. Dlouhou dobu již oboje zkouším a zde je výsledek. Budu zde porovnávat sluchátka Porta Pro od firmy Koss a právě originální Apple Headphones. Tato sluchátka jsou ale skoro stejná, jako ta od iPhone. Tak tedy, jdeme na to!

Apple iPod Earphones

230546833

Jak jsem již zmiňoval, tato sluchátka mám ze staršího iPod Touch a jsou opravdu nádherná. Většinu povrchu tvoří plast, který má bílou barvu, ale celá sluchátka jsou doplněna i gumou, která má barvu šedou a je zde jen kvůli funkčnosti (spodní ohyby kabelu a vyplnění části pro vsunutí do ucha). Kabel je přiměřeně dlouhý, takže neplandá někde nízko země a nemusíte jej různě zastrkávat atd. Bohužel zde ale postrádám nějakou jednoduchou možnost ovládání přístroje, protože zde není ani regulování hlasitosti, ani žádné tlačítko na přepínání skladeb aj. Další věc, která mi na těchto sluchátkách vadí je to, že mi vypadávají z levého ucha, ale to je asi má vada. Na obou sluchátcích je i uvedeno, do jakého ucha patří a je to opravdu znát! Pokud si po čase správného nasazování sluchátka přehodíte, poznáte rozdíl. Sluchátka mají klasický 3,5 jack. Poslední dobou jsem už ale pomalu všechna sluchátka postavena na těchto jacích, a to je jen dobře, protože je nemusíte používat pouze pro daný přístroj, ale jednoduše je píchnete do svého MacBook či iPod, protože všechny tyto přístroje mají vstup pro tento jack. Největší vadu, kterou bych ale těmto sluchátkům vytkl, je, že se odlupuje guma, která  se zasouvá do ušních boltců. Po jedna a půl ročním užívání se mi celá guma odloupala a do uší jsem si zandaval jen ostrý plast, který nebyl zrovna 2x pohodlný. Ještě horší ale je, že i u mých nových sluchátek, právě z iPod Touch, se k tomuto jevu začíná schylovat.

Koss Porta Pro

imgasp

Troufl bych si tvrdit, že tato sluchátka jsou již legendární. Firma Koss, kterou zná snad každý, je proslulá tím, že její sluchátka jsou hodně basová. A ani tato nejsou výjimka. Tyto sluchátka jsou na první pohled obrovská. Tvoří je veliký hlavový most a dva reproduktory. Tyto reproduktory ale nejsou klasické do uší, ale pouze se na uši nasadí. A tento způsob je mi o hodně pohodlnější, než ten, který využívají Apple Headphones. U sluchátek si dokonce můžete vybrat ze 3 poloh sklonu. Pohodlnost těchto sluchátek je ale vykompenzována tím, že nejsou zrovna decentní. Tím ale nechci říci, že jsou ošklivá! Je zde sladěna modrá s černou a působí velice dobře. V základním balení ke sluchátkům dostanete i pytlíček, u kterého se jistě ze začátku budete vztekat, jak je malý, ale on se časem poddá. Jako velké plus zde shledávám i možnost jednoduchého sbalení na transport, při kterém jsou opravdu maličké. Tyto Kossy mají také klasický 3.5 jack, takže jsou zase použitelné skoro všude. Na krabici vás ihned praští do oči, že jsou ideální na poslouchání hudby ve vašem iPhone.

Abych to tedy nějak shrnul

koss-logo-e7b7177606-seeklogocom

U mě na 100% vyhrály Kossy, protože: jsou o hodně pohodlnější, při ostřejších pohybech nijak nespadávají, hudba z nich lépe zní. Co bych ale zase vytkl je to, že: oproti Apple Headphones nejsou tak minimalistické a nestrčíte je tak jednoduše o kabelky nebo tašky, jsou hodně výrazné, jsou designově horší než Apple, ale co byste také mohli čekat…

Toto je tedy můj názor na tuto problematiku a budu rád, když se zde podělíte o vaše rady ohledně sluchátek!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 4.3/10 (11 votes cast)
Koss Porta Pro vs. Apple Headphones, 4.3 out of 10 based on 11 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. KOSS Porta Pro – pořádná sluchátka pro iPhone – RECENZE
  2. Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru
  3. The Sims 3 pro Apple iPhone – recenze

Komentáře:

Přidejte komentář