Jak mít iPhone jako v peřince?

V kategorii (TIPy) napsal Šimon Blecha dne 12. 8. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

iphone-brokenV tomto článku bych vám rád představil, jak chráním svůj iPhone. Celá ochrana se skládá ze 2 prvků. Myslím si, že to ani není žádný cenový trhák, protože vás i podobná sestava vyjde do 500,-Kč. Pokud chcete vědět více, čtěte dále!

Na mém iPhone mi opravdu záleží a proto jej nechci nechat jen tak někde poškrábat, utopit nebo zničit. Po dlouhých rozvahách a vybírání vhodné ochrany jsem přišel na způsob, který je mi opravdu příjemný a při tom není ani moc drahý.

Co jsem ale opravdu nechtěl bylo to, aby nová ochrana:

1) nezakrývala krásný design iPhone

2) aby mi nijak nepřekážela v kapse či v ruce

3) aby neomezovala funkčnost zařízení

Jistě znáte ty příšerné silikonové obaly (teď vím, že se mnohých dotknu a za to se omlouvám), které plácnete na zadní stranu iPhone a myslíte si, že máte vystaráno. S tím já ale hrubě nesouhlasím a myslím si, že otřesnější věc na svůj přístroj dát nemůžete. O to víc mi zaráží, že i fy jako je třeba Belkin tyto kryty dělají. Je pravda, že tyto kryty ochrání váš zadek telefonu výborně, ale na úkor designu. Proto jsem volil jinou variantu a to pouzdro, do kterého pouze iPhone vložíte a při používání vás již obal nijak neomezuje. A proti poškrábání displaye jsem si koupil obyčejné fólie za pár desítek korun. Na druhou stranu je ale úplně nějhorší nepoužívat na iPhone žádnou ochranu.

Crumpler PP 80

images

Toto pouzdro jsem si zakoupil již před 2 lety a nemohu si ho vynachválit. Je známo, že firma Crumpler vyrábí kvalitní věci, a proto jsem si pořídil ochranu od stejné firmy i na můj MacBook. Pouzdro, které používámna iPhone, je neoprenové a otevírá se jedním masivním zipem. Ze začátku se může zdát, že je pouzdro malé, ale časem se trochu roztáhne a iPhone sedne jako ulité. Máte sice v kapse trochu větší objem, ale nemusíte se bát, že byste třeba iPhone rozsedli nebo při pádu nějak hrubě poškodili. Pouzdro by mělo být i vodotěsné, ale já to radši nezkoušel. Po rozevření pouzdra uvidíte kapsičku na hadřík a jiné malichernosti a ještě manší kapsičku na paměťové karty. Výrobce uvádí, že skutečně tato kapsička je na paměťové karty, ale toto mi stále nějak nejde do hlavy, když na iPhone paměťovou kartu nepoužíváme a k jinému zařízení ji nosit s iPhone je hloupost, ale budiž. Celý obal je stylově navržený a uvnitř má světle zelenou barvu, zvenku je černý.  Jediná nevýhoda ale je, že neochrání iPhone, když není v něm. Proto mám trochu poškrábaný zadní kryt.

Klasická fólie

Na internetu seženete miliony těchto fólií za opravdu směšné ceny, které se pohybují okolo pár korun. Já investoval do úplně obyčejných fólií a jejich služby se mi již opravdu vrátili. Display i po 2 letech používání přístroje mám bez škrábance. Fólie mi zároveň neomezují v používání iPhone, protože nijak nedrhnou aj. Na přístroji nejsou při správném nalepení vůbec znát, ale sem tam se mohou vyskytnou vzudchové bublinky. Aplikace je jednoduchá a zabere maximálně 5 minut. Fólie se mohou měnit různě, ale já ji měním cca jednou za 3 měsíce.

shine-ochranna-folie-na-displej-iphone
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.7/10 (3 votes cast)
Jak mít iPhone jako v peřince?, 6.7 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Telefonování trochu jinak, aneb není číslo jako telefonní číslo
  2. Sleep Cycle, spíme jako děťátka
  3. Jak používat iPhone jako dálkový ovladač? – Návod

Přidejte komentář