iTunes 10 přichází

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 3. 9. 2010

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

itunes-nove-logoApple představoval nové iPody a jejich opravdu hodně a přináší opravdu pěkné novinky, ale nás uživatele iPhonu zajímá hlavně novinka jménem iTunes 10. Apple zapracoval na svém centru multimédií, které spravuje veškerá zařízení typu iPhone, iPod či iPad.První novinka, které si musí všimnout snad každý je nová ikonka pro iTunes. Subjektivně si myslím, že ta stará byla hezčí, ale stejně hádám, že je to jen o zvyku. A když jsme už u těch změn v grafice, tak i samotný vzhled ovládacích prvků v rámci aplikace samotné se lehce změnil. Nečekejte revoluci, je to spíše takový facelift.

itunes10

Nové iTunes vycházejí souběžně jak pro Mac platformu, tak pro Windows, dokonce i pro 64bit verze Windows je tu odpovídající 64bit verze. Ti co jako já používají iTunes na Windows nemohou být jednoduše spokojeni. Aplikace je navržena skvěle, ale její fungování na Windows je velmi nepříjemné, pomalá odezva, místy si aplikace dělá takřka co chce. Bohužel ani verze 10 na tomto chování nic nemění, alespoň tedy na mém systému Windows 7 64bit Professional.

Apple zároveň do iTunes přináší vlastní sociální síť Ping. Její základní smysl spočívá v napojení na prodej hudby v iTunes Store. Koupíte si hudbu, posloucháte, komentujete a debatujete, takový je hlavní smysl. Ale jak víte, prodej hudby v ČR stále není a troufám si tvrdit, že nějaký ten rok ještě nebude a když tu nemáme hudbu, proč tu mít Ping, že? Proto ani Ping není dostupný pro našince. Jediná možnost jak toto obejít, je využívat účet registrovaný na zemi, kde iTunes Store běží.

Nové iTunes 10 stahujte na www.itunes.com

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Aktualizace iTunes 9.0.1 ke stažení
  2. iTunes 10.1 je venku, na iOS 4.2 si počkáme ještě
  3. Windows 7 a iTunes = zase o něco rychlejší

Přidejte komentář