Jak nastavit Hotmail (ActiveSync) na iPhonu? – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 26. 9. 2010

Označeno tagy : , , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

activesync_logoMicrosoft již dlouhou dobu nabízí Exchange server, který je mocným nástrojem na poli správy nejen emailů, ale veškeré osobní agendy. V praxi to funguje tak, že třeba ve firmě máte vlastní Exchange účet, všechna data jsou pak uložena v bezpečí Vašeho firemního serveru. Zapnete počítač, nastavíte Vaše údaje a hned se Vám zobrazí Vaše emaily, kontakty a kalendáře. To samé uděláte na svém mobilním telefonu a jakmile si zapíšete na mobilu novou schůzku, data se odešlou na server a server pak nová data rozešle do všech Vašich zařízení automaticky. Odpadá tak jakákoli nutnost pamatovat si, že večer musím dát iPhone synchronizovat. Co když, ale chcete používat takovouto službu pro Váš volný čas, nebo podnikáte a nebo prostě nechcete platit pronájem Exchange serveru. Pokud máte svůj email zřízený u Microsoftu, máte téměř vyhráno.

Microsoft nabízí službu Hotmail, kde po registraci dostanete emailovou schránku s neomezenou velikostí a zároveň tento nový email slouží jako přístupové jméno pro všechny Microsoftí služby. Microsoft propaguje především vlastní protokol MAPI pro přístup na email, takže s obyčejným IMAPem ostrouháte. DLouhou dobu nebylo prakticky možné používat (POP3 se nedá brát vážně) hotmailový účet na mobilním zařízení bez aplikací třetích stran. Nyní ale Microsoft představil zcela novou službu, která konkurenci velmi významným způsobem dohnala. Nová technologie se jmenuje ActiveSync a jde vlastně o Exchange server, který můžete zdarma využívat. Díky ActiveSync protokolu se Váš iPhone přímo napojí na Vaše kontakty, emaily a kalendáře v rámci Vašeho LIVE profilu. Pokud se Vám to zalíbilo, říkáte si nyní asi, jak na to ale? A přesně o tom je dnešní návod.

 1. Potřebujete Vaše LIVE ID, pokud jej máte můžete pokračovat, pokud ne, registrujte se zde http://explore.live.com/windows-live-home-id-using
 2. Nyní už se přesuneme do iPhonu (iPadu či iPodu)
 3. Otevřete si „Nastavení
 4. Vyberte položku „Mail, Kontakty, Kalendáře
 5. img_0028

 6. Vyberte „Přidat účet…
 7. Hned první položka je „Microsoft Exchange„, vyberte ji
 8. img_0030

 9. Nyní jen správně nastavíme parametry pro přístup k našemu Exchange serveru.
 10. img_0031

 11. Email“ zde zadejte celý Váš LIVE email
 12. Server“ zde zadejte „m.hotmail.com
 13. Doména“ tuto položku nechte volnou
 14. Uživatel“ zde zadejte opět celý svůj LIVE email
 15. Heslo“ Vaše heslo pro přístup na LIVE email
 16. Popis“ zde již jen doplňte popis Vašeho účtu, jak je libo
 17. Pak potvrďte tlačítkem „Dále
 18. Nejdříve se nastavení ověří, proto je nutné být online
 19. Pokud jsou zadané údaje bez chyb, otevře se Vám nabídka, kde si vyberete co chcete používat, zda né jen email, ale můžete se napojit a Vaše kontakty a i kalendáře

Na závěr bych rád podotkl, že jít cestou Microsoftu není nezbytně nutné, pokud již používáte Gmail, tak Google nabízí protokol velmi podobný Exchange, pouze pod jménem Google Sync, o tom již ale příště.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
Jak nastavit Hotmail (ActiveSync) na iPhonu? - NÁVOD, 9.0 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jak používat Live Mail (Hotmail) na iPhonu? – mBox Mail
 2. Jak nastavit MMS u Vodafone pro iPhone? – Návod
 3. Jak nastavit sdílení internetu pomocí iPhone 3G? – Návod

Komentáře:

Přidejte komentář