AppleForum 2010 – pořádná akce pro Apple uživatele v Praze

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 20. 10. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

Nejednoho z nás zamrzí, že u nás nejsou žádné akce, které by se věnovaly produktům Apple. Moc rád navštěvuji různé konference, protože je skvělé potkat lidi, které zajímá to samé, jít na přednášky lidí, kteří mají opravdu co říct a mohu se přiučit se něco nového. Pokud máte rádi výrobky Applu a nebo jste jen příznivci spotřební elektroniky, hádám, že budete znát i kluky z Digitu a právě ti budou hlavním tahákem AppleFora. Nebudou to jen jejich a ostatních odborníků , ale bude to i živé natáčení Digitu a hlavně, tohle nebude akce jen pro vývojáře, kterých je dost, tohle bude akce pro nás, uživatele a co je ještě důležitější, nebude to jen pro majitele Maců, ale cílit se bude i na Vás co ještě váháte. Říkáte si, mám ten Mac koupit nebo ne, je to dobrá volba? Není nic lepšího než si poslechnout přednášky, popovídat si s uživateli a taky si Mac vyzkoušet.

Nalákal jsem Vás? Říkáte si, že to chce víc informací? Tady je máte:

AppleForum je komunitní Apple akcí s tradicí, neformální a tvůrčí atmosférou. Nehrajeme si na žádnou mega akci, nevybíráme nesmyslné vstupné a neslibujeme vzdušné zámky. AppleForum je jednodenní akcí s přímočarým programem a hlavně spoustou prostoru pro neformální setkání a diskuze. Organizátorem akce je server MujMAC.cz, nicméně letošními hosty jsou i osobnosti, které s ním nejsou přímo spjaty. Těšit se můžete na setkání s Petrem Márou, Kakaxou, Martinem Lérem, Vláďou Janečkem, Romanem Sejkotem, Karlem Šebelou či Honzou Březinou.

Prezentace zaměřené na praxi Letošní prezentační program jsme se rozhodli postavit na konkrétních postupech, konkrétních lidí. Nepůjde tedy o ukázky jednotlivých programů či řešení od Applu, ale o praktická dema toho, jak propojit jednotlivé komponenty do jednoho efektivního celku. Konkrétně se můžete těšit na:

 • Petr Mára – Jak z fotek a videa udělat super show
  Vracíte se ze super akce, máte spoustu fotografií a nějaké to video, a co dál? V praxi si na konkrétním projektu ukážeme, jak snadno zpracovat materiál pomocí iPhoto a iMovie tak, aby výsledkem byla skvělá show, kterou můžete snadno přes iWeb opublikovat jako webovou stránku, nebo třeba nahrát na YouTube.
  (Apple iPhoto, Apple iMovie, Apple iWeb)
 • Kakaxa – Muzika, i když nejste profesionální hudebník
  GarageBand otevřel svět hudby i „nehudebníkům“. Přijměte pozvání na nevázané, veselé a tvůrčí jammování, při kterém vytvoříme něco příjemného pro vaše ouška. Pojďte skládat muziku se mnou.
  (Apple GarageBand)
 • Honza Březina – Jak snadno prezentovat své fotky
  Vrátíte se z fotografování a na paměťové kartě je několik set fotografií v RAW formátu. V praxi si ukážeme, jak během jediné hodiny tyto fotky roztřídit, zpracovat, vytvořit z nich webovou galerii, prezentaci a ještě si je nahrát do iPadu. To vše rychle, snadno a na Macu.
  (Aperture, iWeb, Keynote, MobileMe, iPad)
 • Martin Lér – Applista na cestách
  V praxi si předvedeme, že mobilní datové služby lze se správným vybavením snadno používat i na Macu -- ať to jsou datové modemy nebo iPhone. A také si ukážeme, jak využívat iPhone s Macem naplno, včetně propojení na služby Me.com.
  Geocaching elegantně spojuje moderní technologie a pohyb v přírodě, takže si vydobyl ohromnou popularitu a ČR je „kačerská“ velmoc. I s Macem si můžeme „kešování“ užívat a jednoduše propojit turistickou GPSku s Macem. Ukážeme si, jak snadno a rychle stahovat do GPSky „kešky“, jak pracovat s mapami, zájmovými body a také kde sehnat mapy zdarma ;). A pokud máte fotoaparát bez GPS, určitě vás potěší geotaging vašich fotek pro další využití například v iPhoto nebo Aperture.
  (MobileMe, Mac OS X, Apple iPhoto, Apple Aperture, iPhone)
 • Vláďa Janeček – Video jak od profíka
  I v poměrně jednoduchých domácích podmínkách jde natočit a zpracovat velmi dobře vypadající video jak od profíka. V praxi si ukážeme celý postup od záznamu, přes střih, post-processing až po finální export videa.
  (Apple iMovie)

Kromě pětice workshopů se můžete těšit na možnost vyzkoušet si řadu Apple produktů a příslušenství, živé natáčení videocastu Digit a jako bonus se můžete podívat na Digiforum, které probíhá paralelně s AppleForem a jehož základní vstup máte již zahrnut v ceně vstupného. Generálním partnerem akce je iStyle a akci podporuje celá řada dalších partnerů. Letošní AppleForum má kapacitu 250 účastníků, takže neváhejte a včas se zaregistrujte. 8. listopad se blíží!

http://appleforum.mujmac.cz

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jaké bylo Appleforum 2010
 2. Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru
 3. FriendSync – nutnost pro uživatele Facebooku

Přidejte komentář