Back To Mac je pryč

V kategorii (Novinky) napsal Šimon Blecha dne 20. 10. 2010

Označeno tagy : , , , , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

1014-appleevent_full_380Krásného data 20.10.2010 se uskutečnil další z Apple Eventů Back To Mac. Celý tento sraz se měl podle očekávání zaměřit především opět na delší dobu opomíjené Macy. Očekával se nový MacBook Air (nejlépe 11″), nový iLife a především nový OS (Lion). Bylo možné, že nový OS bude mít již zcela dotykové rozhraní, které by v tomto období dávalo smysl. Že by se začala právě dnes psát nová dimenze počítačů?

Již před eventem se odehrály 2 důležité věci. Byl uzavřen store.apple.com a na Apple.com se objevila diskuze o iMovie 11. Takže se dalo očekávat uvedení nového produktu a především již zmiňovaný iLife 11.

10x10208yvb24efedwq6disc1

Po skončení celého eventu jsme všichni chytřejší. Úvod mohl na někoho působit nudně, až moc nudně. Znáte to, malicherné pohazování čísel, kolik milionů  Maců se prodalo, kolik Číňanů navštívilo Shanghajský Apple Store atd. Abych řekl pravdu, mně zase tak nudný ale nepřipadal. Přišel jsem si na své, celkový balík je velice fajně zpracován. Tímto jsem se tedy dostal k 1. věci. Vyšel nový balík iLife 11, který neobsahuje žádnou novou aplikaci. Vše se jednoduše updatovalo. Asi nejpoužívanější appka iPhoto byla obohacena o velice pěkný FullScreen Mode, jednoduší uploady na sociální sítě a mail, anebo malichernosti typu tvorby čumkaret, či slideshows s novými featurkami (places, lepší backgroundy..). iMovie přišlo s lepší editací zvuku u videa + tvorbou traileru k vlastními videu, který může být super zpestřením k celkovému promítání. Pokud se jednou budu učit na hudební nástroj, tak využiji již starší vychytávky, která se nachází v apce GarageBand. Touto věcí je stáhnutí lekce  na dané téma, které výborně ukazuje, jak ano, a naopak, jak ne, hrát na daný hudební nástroj. Toť k balíku iLife 11 vše. Tedy … updatovat můžete za 49$.

Již při úvodním představování si někteří všimli ikonky pro FaceTime. Ano, Apple přináší FaceTime i pro Macy. Tudíž se budeme moci spojit s iPhony 4 nebo novými iPody Touch a samozřejmě také dalším Macem. Jednoduché, ale trochu iChatu konkurující.

Jak jsme všichni věděli, nakonec to odnesl i Mac OS X. Tedy přesněji, nový Lion. Nepřináší dotykovou obrazovku, dále budeme využívat Touchpad, ze kterého se stane dotykový ráj. Lze zde vidět i maličký posun k iOS  viz Launchpad, což je nová utilita na správu aplikací využívající gest. A pozór máme zde i nový AppStore na Mac. Není nutno vysvětlovat. Vše je stejné jako u iPhone, klikneš, zacáluješ a appka je doma.

To by ale nebylo vše. Byla zde One more thing. A tou nebylo nic jiného než nový MacBook Air. Pokud vás minulý MB Air nevzrušoval, tak tento již musí! Je ještě tenčí a ještě lehčí, než jeho předchůdce a používá již plně SSD paměti s C2D procesory (nedochází zde k updatu na i3..). Ke klasickému modelu 13,3″ přibyl i menší brácha s 11″. 11″ model mi nedává smysl, ale čas ukáže pravdu. Startujeme na 999$ za „nejhorší“ model.

Nakonec se šli všichni juknout na nový MB Air, který byl k osahaní vedle konferenční místnosti. A co si budeme říkat, šli jistě také na oběd. My můžeme tak na večeři…

A takto proběhl Back to Mac Event, aneb to nejdůležitější z něj.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
Back To Mac je pryč, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Nic podobného jsme nenašli, ale nezoufejte, zkuste homepage.

Přidejte komentář