Jaké bylo Appleforum 2010

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 9. 11. 2010

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

appleforumDne 8. 11. v Praze proběhlo první Appleforum a jaké vlastně bylo? Jako správný Applenadšenec jsem nemohl rozhodně chybět a hned na devátou hodinu jsem dorazil do kongresového hotelu Clarion na Vysočanské. Appleforum bylo součástí Digifora a tak nebyla nouze o jinou zábavu, pokud si člověk chtěl od Applu odpočinout.

Hned z rána jsem šel na přednášku Petra Máry, kde demoval nový balíček iLife 11. Oproti klasickým Apple demům, bylo velmi sympatické, že demonstrace nových funkcí byla na obyčejném domácím materiálu, takže žádné profi fotky nebo videa. I sám jsem si při představení nové funkce iMovie, trailer, říkal, že je to nádherné, ale, že na mém domácím materiálu to nikdy tak super vypadat nebude, ale díky Petrovi jsem se přesvědčil, že i méně kvalitní domácí obsah se dá přetvořit do opravdu poutavého videa.

To nejlepší, ale na Appleforu předvedl Honza Březina. Jeho prezentace na téma správa fotografií byla naprosto perfektní. Nebylo to jen suché popisování Aperturu, jako to jiní dělají, ale bylo tam něco víc, bylo to především o tom, jak on sám program používá, jakou váhu dává jednotlivým funkcím, co jak používá a to všechno ukazoval na vlastní databázi fotek. Z jeho prezentace jsem si odnesl rozhodně nejvíce a hned večer jsem se pustil do reorganizace mé fotodatabáze.

Jestliže Honzova přednáška mě nejvíce zaujala, tak natáčení Digitu, mě nejvíce pobavilo. Nevím zda to bylo atmosférou nebo tím, že to vážně skvělé bylo, ale tak dlouho jsem se už od srdce nezasmál. Vážně skvělá zábava a Vy kdo jste nedorazili, určitě si vyhlédněte v budoucnu další akci, kde budou kluci Digit natáčet.

_dsc7503

Zklámáním pro mě byla prezentace Martina Léra. Přístup, přijdu nepřipraven a budu spoléhat na to, že to dám z patra nefungoval. Časté zákysy, opakování úkonů, protože se na něco zapomnělo nebo omlouvání nepřipravenosti, tím, že příště to už bude lepší, na mě moc velký dojem neudělalo, mé zklamání bylo o to větší, že téma Applista na cestách bylo vážně zajímavé a bylo vidět, že kdyby se Martin řádně připravil, tak prezentace mohla být o dobrých 1000% lepší a doufám, že tak na příště udělá. Ukázky toho jak řešit geocaching na Macu, nebo jak přidávat GPS tagy do fotek byly velmi zajímavé a poučné.

dsc07430

Pokud na někoho bylo moc Apple prezentací, bylo příjemným osvěžením Digiforum, které bylo plné techniky nejen pro fotografy, ale obecně pro IT nadšence. Celý den jsem si skvěle užil a děkuji pořadatelům za opravdu dobrou práci. Těším se na další ročník!!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. AppleForum 2010 – pořádná akce pro Apple uživatele v Praze
  2. iPhone 4 a WWDC 2010 z mého pohledu
  3. WWDC 2010 živě

Komentáře:

Přidejte komentář