Vyšel nový iOS 4.2.1

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 25. 11. 2010

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ios 4.2Po čekání Apple konečně vydává nový iOS 4.2.1. Význam této verze je opravdu značný, je to první iOS, které vychází pro všechna iOS kompatibilní zařízení a vše tak sjednocuje. Jak jsem již spekuloval na našem Twitteru, tak Apple v číslování verzí přeskočil 4.2, která měla problém s padajícím wifi připojení u iPadu.

Co přináší nového 4.2.1? Pro majitele iPhonů toho až tolik není, je to především Airplay, díky kterému si můžete video obsah bezdrátově poslat do Apple TV a video které máte na iPhonu či iPodu máte rázem v televizi a druhá hlavní věc, kterou nový iOS přináší je bezdrátový tisk AirPrint. Na internetu jsem objevil plno zmínek o tom, že 4.2.1 je mnohem rychlejší na iPhone 3G, ale sám za sebe mohu potvrdit, že žádné zrychlení se rozhodně nekoná. Nový iOS krásně ukazuje, jak Apple už začíná pomalu odstřihávat verzi 3G. Multitasking jsme již oželet museli, nyní musíme oželet další novinky. Gamecenter, který zajišťuje multiplayerové hrátky napříč uživateli není pro 3G.

Tím to nekončí, vzpomínáte jak se dlouho spekulovalo, že Apple udělá zadarmovou verzi MobileMe? Tak je tady, pro majitele iPhone 4, iPod Touch 4 a iPad tu je možnost vytvoření bezplatného účtu MobileMe, kde funguje pouze aplikace Find My iPhone. Na 3G to ani nezkoušejte, při pokusu o registraci dostanete hlášku o tom, že Vaše zařízení není podporované a konec.

Uživatelé iPadu toho získají asi nejvíc, protože pro ně to je skok z verze 3.2.2 na 4.2.1 a tam těch rozdílů je opravdu velmi hodně. Čeština, multitasking, více Exchange účtů, složky a mnoho dalšího.

Nezapomeňte, že aktualizací na vyšší verzi přijdete o Váš Jailbreak či Unlock a budete jej muset provádět znovu. Aktualizaci opět naleznete v iTunes.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Vyšel nový iOS 4.2.1, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Nový firmware pro Apple iPhone 3.1 ke stažení
  2. Vyšel iOS 4.1 – zachrání uživatele iPhone 3G?
  3. Nový firmware pro iPhone 3.0.1 opravuje SMS hack

Komentáře:

Přidejte komentář