iPhone Jailbreak iOS 4.2.1. – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 9. 12. 2010

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

jailbreak-4_2_11Po delší době se vracíme k návodům na Jailbreak. Jako vždy to bude detailní návod, plný obrázku, takže se nikdo neztratí. To hlavní, návod jsem si nejdříve otestoval sám na sobě, takže to není žádný přepis článku odněkud z internetu. Hurá na to, iPhony již čekají!

Nezapomínejte, že jailbreak provádíte na vlastní riziko, pokud se cokoli pokazí, záruka na to neplatí a můžete si za to sami. Tím bychom měli za sebou běžné varování, sám za sebe mohu říci, že s iPhonem hodně pokusničím a vždy když se něco pokazilo, tak stačil prostý restore v iTunes. Jailbreak je pouze odemčení telefonu pro instalaci software třetích stran, nepleťte si tento návod s návodem pro unlock telefonu, který je blokovaný pro konkrétního operátora. Tento návod je testovaný na iPhonu 3G (16GB kupovaný v ČR) a na Windows platformě.

zařízení: Apple iPhone 3G 16GB

iOS: 4.2.1.

operační systém: Microsoft Windows 7 x64 CZ Prof.

 1. Prvně připojte zapnutý iPhone k počítači, dejte synchronizaci v iTunes, tím si zajistíte, že si vytvoříte zálohu Vašeho telefonu, pokud se cokoli pokazí, budete se moci vrátit do tohoto bodu.
 2. Stáhněte si aplikaci redsn0w ve verzi „redsn0w_win_0.9.6b4„. (pro majitele Maců přidávám i verzi redsn0w pro Mac OS X „redsn0w_mac_0.9.6b4.zip„)
 3. AKTUALIZOVÁNO (2. 11. 2011): Někteří uživatelé zaznamenali problémy, v takovýchto případech použijte tyto nejnovější verze „redsn0w_win_0.9.6rc16“ pro Windows a „redsn0w_mac_0.9.6rc16.zip“ pro Mac OS X.

 4. Archiv rozbalte, hlavní je soubor „redsn0w.exe“ ostatní můžete ignorovat.
 5. Pokud využívate Windows 7 či Windows Vista je vhodné spustit aplikaci v režimu kompatibility. Klikněte pravým tlačítkem na aplikaci, vyberte poslední položku „Vlastnosti“ a v záložce „Kompatibilita“, zaškrtněte hned první položku „Tento program spustit v režimu kompatibility:“ a ze seznamu vyberte „Windows XP (Service Pack 3)„, pak jen potvrdit „OK„.
 6. Spusťte aplikaci, naběhne Vám toto:
 7. 01-redsnow

 8. Redsn0w nyní potřebuje iOS ve speciálním ipsw souboru aby jej mohl opatchovat a poté nahrát do telefonu.
 9. Stáhněte si nyní tento soubor „iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore“ tato verze je pouze pro iPhone 3G. Pokud máte jiné zařízení, stahujte odsud.
 10. V redsn0w klepnete na tlačítko „Browse“ a nalistujete ipsw soubor, který jste právě stáhli, pokud s počítači nejste kamarád, doporučuji si ipsw stáhnout na plochu a poté otvírat plochu, nebudete muset soubor tak hledat po disku, kde to vlastně je. Výběr souboru potvrďte, nyní si redsn0w firmware ověří a upraví jej.
 11. Zobrazí se Vám toto:
 12. 02-nacteno

 13. Zde jste informováni větou „IPSW successfully identified.“, že IPSW soubor byl úspěšně identifikován. a můžete klepnout na tlačítko „Next„.
 14. Nyní máte na výběr co s iPhonem provedete:
 15. 03-instalace

 16. Doporučuji zaškrtnout, to samé jako já. „Install Cydia“ je to hlavní co asi chceme, instalace Cydie, brány softwaru, který není nijak omezován pravidly Applu. „Enable battery percentage“ je mé doporučení, tato volba Vám d menu v nastavení přidá možnost  zapnout zobrazování stavu baterie procenty.
 17. Klikněte na tlačítko „Next„.
 18. 04-vypnout

 19. Nyní si zkontrolujte, že Váš iPhone je zapnutý a připojení k počítači.
 20. iPhone nechejte připojený k počítači, ale vypněte jej. iPhone vypnete dlouhým držením horního stříbrného tlačítko, než Vám naběhne „Slide to power OFF“ přejetím iPhone vypnete.
 21. Než klepnete na „Next„, připravím Vás na to co se bude dít, budete muset stiskat tlačítka po různě dlouhou dobu, pokud děláte Jailbreak prvně, možná to pro Vás bude atoucí, proto Vám ukážu co Vás čeká.
 22. Cílem je uvést iPhone do tzv. DFU modu. Toho docílíme tímto postupem.
 23. Nejdříve budete 5 vteřin držet horní tlačítko, pak k držení horního tlačítka přidáte i dolní HOME tlačítko a obě tlačítka budete držet 10 vteřin, pak budete dál džet HOME tlačítko, ale horní tlačítko pustíte, jen HOME tlačítko budete držet 15 vteřin a je to.
 24. Toto Vás čeká po odklepnutí tlačítka, není to nic hrozného, jen prvně to může člověka trochu vylekat, pokud začnete později nic si z toho nedělejte, odpočty jsou v aplikaci pevně napsané a vůbec neodpovídají tomu jak tlačítka mačkáte Vy, proto pokud chytnete zpoždění, prostě si vteřiny odpočítávejte v duchu sami.
 25. 05-tlacitka

 26. Tímto celá akce končí, telefon je v DFU modu a vše  si již redsn0w obstarává sám, nyní vyčkejte než telefon znovu naběhne, instalace trvá kolem 5 minut, pokud ani po více jak půl hodině nic nebude hotové, doporučuji odpojit, udělat restore a návod opakovat.

Poznámky:

 1. Na redsn0w svítí „Downloading jailbreak data“ ale nic se neděje? Tento problém zažijete pravděpodobně na Windows XP a řešením je odpojit a připojit USB kabel.

Nyní i video návod!

Co budeme potřebovat? Budeme potřebova tyto dva soubory:

Doporučujeme přepnout na 1080p a použít režim celé obrazovky.

Doufám, že návod je podrobný a není v něm žádné hluché místo, kde by se někdo mohl ztratit. Hodně štěstí při jailbreakování :)

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.6/10 (97 votes cast)
iPhone Jailbreak iOS 4.2.1. - NÁVOD, 9.6 out of 10 based on 97 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. iPhone 4.2.1 jailbreak – video návod
 2. Jailbreak iOS 4.3.3 iPhone 4 – NÁVOD
 3. Jailbreak pro iPhone 3.1.3 – NÁVOD

Komentáře: