360 Web Browser

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 29. 12. 2010

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

360 web browser icoDneska se podíváme na zoubek webovému prohlížeči pro iPhony či iPody. Poměrně dlouhou dobu jsem si trval na tom, že nic nemůže být lepšího než základní Safari od Applu, ani Opera mě nijak výrazně neoslovila. Nyní se mi ale dostal do rukou kousek jménem 360 Web browser a jak to dopadlo?

360 Web Browser si především zakládá na onom čísle 360, které značí, že třistašedesát stupňů je kruh, kruhové ovládání vládne celé aplikaci. Koncept je to poměrně velmi zajímavý, ale při běžném používání jsem jej ani nevyužil, protože pokud používám prohlížeč v mobilu, automaticky nejsem nijak náročný na funkce a nevyžaduji pestrost funkcí jako na desktopu.

img_0058

Co si mne však hned získalo, byly záložky a to, že aplikace načítá favico (to je taková ta ikonka vedle adresy webu). Díky překlikávání záložek bez nutnosti jít do speciálního menu, je prohlížení webu velmi komfortní a zvykl jsem si na to takřka okamžitě.

img_0061

Orientace mezi záložkami je velmi dobrá, díky faviconkám, člověk po chvíli ani nečte popisky a jen kouká na ikonky. Skoro samozřejmostí mezi novými prohlížeči je i fullscreen režim, který ani zde nechybí a funguje velmi dobře.

Pokud používáte Firefox na svém desktopu, tak Vás jako mne velmi potěší fakt, že aplikace se umí napojit na Firefox Sync a načítat tak oblíbené záložky. Naprosto perfektní funkce, defaultní Safari pro iPhone se totiž nedokáže sesynchronizovat s Firefoxem a díky téhle aplikaci máte synchronizaci záložek vyřešenou elegantně pomocí internetu. Aplikace se také chlubí download managerem, ale jak jsem již říkal, myslím, že tyto nadstandardní funkce ani potřeba nejsou, protože v telefonu je člověk moc nevyužije.

Celkově se jedná o velmi povedený prohlížeč, pokud Vám základní Safari moc nevyhovuje a požadujete víc, je tohle správná volba. Za 0,79 EUR dostanete opravdu solidní porci funkcí. Jediné co zamrzí, že 360 Web Browser není i pro iPad. Nakupovat můžete v iTunes.

Celkové hodnocení: 80%

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
360 Web Browser, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Opera Mini 5 pro iPhone
  2. Novoroční soutěž
  3. In-počasí aneb na počasí hezky česky

Přidejte komentář