Apple pracuje na novém iPhonu, bude menší a levnější

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 14. 2. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

iphone-miniDle webu The Wall Street Journal, Apple pracuje na zcela nové linii iPhonů. Redaktor z TWSJ se měl sejít se zástupcem Applu, který mu ukázal zcela nový iPhone. Nejedná se o upgrade současné čtvrté generace, ale o zcela novou linii mobilních telefonů. Samotná konstrukce telefonu by měla být menší než v případě klasické iPhonu, zmenšení v tomto případě znamená, že tato linie bude ve znamení nižší ceny.

Nový iPhone by se měl prodávat za cenu kolem 200 USD, což je cena na smartphone, natož Apple, velmi nízká. Nový iPhone by neměl být pouze zmenšenou kopií, ale jeho konstrukce bude značně odlišná, displej by měl být od kraje ke kraji a tak celá přední plocha by měla být tvořena z maximální možné části displejem.

Spolu s novým iPhonem, se stále více a více hovoří znovu o službě MobileMe, která nabízí email, webové uložiště a službu pro synchronizaci veškerých dat, kontakty, kalendáře, fotky, emaily a to vše je integrováno jak v Mac OS X, tak v iOS zařízeních, stačí jen zadat email a heslo a už vesele synchronizujete. O tom, že služba MobileMe by měla být zdarma se již dlouho mluvilo, nakonec z toho vzešel pouze FREE účet pro majitele iPhone 4 a iPad, díky kterému mohou bezplatně využívat Find My iPhone. Nyní by se však spekuluje o tom, že služba by měla být kompletně zdarma, nebo alespoň by měl fungovat speciální FREE účet pro majitele nových malých iPhonů.

Člověk z TWSJ také říká, že nový iPhone byl mnohem lehčí než stávající čtvrtá generace a měl by i využívat hlasovou navigaci, co si pod tímto představit je poměrně těžké. Může to být hlasové ovládání, které známe již od dob iPhonu 3GS, které bude nyní více začleněné do systému nebo, že by Apple chystal vlastní GPS navigaci?

V souvislosti s MobileMe a iTunes se již také hovoří, že Apple připravuje možnost poslouchat hudbu z vlastní iTunes knihovny vzdáleně, to by spolu s novým iPhonem dávalo docela dobrý smysl, protože když má být levnější, určitě samotné úložiště dat nebude nijak velké.

Zatím to vypadá, že služba MobileMe by měla postupně měnit svou tvář z placené služby, která patřím k těm nejdražším, vždyť jeden rok stojí 99 USD, na službu zadarmovou. Však již nyní plno uživatelů iPhonů pokud chce synchronizovat kontakty a kalendáře, tak používám Google účet či Windowslive účet, kde vedení je zcela zdarma.

Zdroj: The Wall Street Journal

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Apple iPhone 3GS 8GB bude?
  2. OS 3.0 pro iPhone bude vydán 17. června – Novinka
  3. OS 3.0 pro iPhone bude zpožděn?
  4. Apple iPhone OS 4.0 je tu s multitaskingem

Přidejte komentář