Sdíllíme internet v iPhonu pomocí Personal Hotspot

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 13. 3. 2011

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

personal-hotspotSpolu s novou verzí iOS 4.3 přichází i nová funkce Personal Hotspot. Funkce je dostupná pouze uživatelům, kteří mají iPhone 4, jiné modely nejsou podporovány. Díky této funkci velmi snadno můžete sdílet Váš mobilní internet. Sdílet jej můžete jako dřív přes BlueTooth nebo kabel, ale nyní je tu možnost i přes WiFi. Jak na to?

Prvně je nutné si uvědomit zda mám v iPhonu datový tarif, pokud ne, buď se nikam nepřipojím a když ano, bude to operátor účtovat podle přenesených dat a to moc levné nebývá nikdy. Jak jsem již zmiňoval, musíme mít iPhone 4 s iOS 4.3.

 1. Vybereme položku „Nastavení„.
 2. 01

 3. V „Nastavení“ je to třetí položka „Osobní hotspot„.
 4. 02

 5. Hned první položka „Osobní hotspot“ má vedle sebe přepínač, tím jej aktivujeme.
 6. 03

 7. Jakmile je aktivován Osobní hotspot, můžeme se již přesunout jakémukoli zařízení s WiFi a začít hledat dostupné sítě. Síť se jmenuje stejně jako Váš telefon, pro přehlednost je toto jméno napsat pod přepínacím tlačítkem.
 8. Na mém notebooku s Windows 7 x64 SP1 je síť nalezena okamžitě, jak je vidět, česká Windows mají problém s názvem sítě, kde je apostrof.
 9. site

 10. Stačí vybrat a zadat heslo, které je jako druhá položka v sekci „Osobní hotspot„. Heslo si můžete změnit na jiné, které bude snáze zapamatovatelné.
 11. 04

Je-li aktivován Osobní hotspot, tak jste automaticky odpojeni od WiFi sítě, proto před každým sdílením internetového připojení musíte Osobní hotspot a zapnout a pak jej zase vypnout. Sdílení internetu nemusí podporovat všichni operátoři. Za mne mohu potvrdit, že Vodafone CZ sdílení podporuje. Je již známo, že O2 CZ toto sdílení nepodporuje, avšak podle tiskové zprávy je toto již vyřešeno a očekává se nyní Carrier update, který se stáhne a nainstaluje jako aktualizace prostřednictvím iTunes a zákazníci O2 CZ budou moci toto využit.

Ve sdílení internetu i přes WiFi vidím velký přínos. Nyní už nepotřebuji kupovat 3G verzi iPadu, protože na těch pár situací kdy jsem na místě bez WiFi, si skvěle vystačím s mým iPhonem a ušetřím jak za 3G verzi, tak za další paušál, který bych musel platit a navíc mám iPad bez rušivého plastu, který je nutný kvůli anténám.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Sdíllíme internet v iPhonu pomocí Personal Hotspot, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jak nastavit sdílení internetu pomocí iPhone 3G? – Návod
 2. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí WinSCP a kabelu? – NÁVOD
 3. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí kabelu – NÁVOD – NOVÝ

Komentáře:

Přidejte komentář