Držák pro iPad a chytré domy – videotest

V kategorii (Hardware) napsal Mirek Strnad dne 4. 4. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

apple-ipadDíky společnosti LOXONE se mi dostal do rukou zajímavý produkt, jedná se o držák pro iPad určený k přidělání na zeď. Společnost LOXONE jej nevyrábí jentak. Specializují se na řešení chytrých domácností. Stačí jejich server, speciální modul před každý prvek, který chceme ovládat a k tomu třeba iPad a můžete pohodlně ovládat celý dům.

Chytré domy jsou velmi zajímavé. Když to tak vezmeme, z našeho života je dům nebo byt vlastně to nejhloupější. Máme chytrá auta se spousty senzorů, chytré telefony, notebooky, desktopy, hodinky, fotoaparáty, ale domy toho stále moc neumí. Přitom řešení je poměrně snadné. Základ chytrého domu představuje Miniserver, což je malá zelená „krabička“, která je umístěna v rozvodné skříni. Na Miniserver jsou dále napojena přímo ovládaná konvenční zařízení (světla, topení, žaluzie…) a díky vestavěnému webovému serveru lze ovládat domácnost i pomocí iPadu a nebo iPhone, prostě cokoli co běží na iOS. Řešení je, světe div se, cenově velice přijatelné.

Držák je uzpůsoben pro iPad první generace, pokud máte již dvojku, budete muset chvilku počkat, protože na držáku pro druhou generaci již usilovně pracují. Držák se dodává v černé a v bílé barvě a je plastový. Velmi šikovné je, že do držáku můžete nacvaknout běžný komunikační kabel a snadno tak dobíjet iPad v držáku. Pokud ale domáte nemáte a nebo ani nechcete mít chytrý dům, držák se velmi hodí i k jiným účelům. Pokud bojujete s místem, můžete si tak snadno udělat televizi z iPadu. Pokud již máte iPad 2 a jedničku vyhodit nechcete, můžete si z první generace udělat fotorámeček. Díky držáku můžete mít iPad vždy na očích, můžete si jej dát na zeď blízko Vašeho pracovního stolu a používat jej jako další monitor, třeba pro okno IM klienta. Velmi se mi zalíbil nápad, namontovat držák do garáže nebo do dílny. Kdo by v dnešním digitálním světě chtěl něco tisknout a když budete na něčem pracovat, schémata si nakopírujete do iPadu a pak ho jen zaklapnete do držáku.

Já jsem se spolu s mým tátou podíval na to, jak těžké je připevnit držák na zeď, co je k tomu potřeba, jak to na zdi bude vypadat a jestli náhodou iPad nespadne.

Díky balíčkům pro chytré domy, které nabízí LOXONE, můžete posunout iPad na zcela úroveň. Nebudete mít iPad pouze na zábavu, videa, web, email a knížky, ale představte si, je  večer, sednete si s iPadem do křesla. Díky bezdrátovému napojení na server chytrého domu si nastavíte správné teplo, upravíte osvětlení a můžete se začíst do oblíbené knížky. Aby v tom všem byl nějaký řád, je dobré mít zvláštní místo pro iPad, proto společnost LOXONE sama vyrábí držák pro iPad, který je určen pro upevnění na zeď.

obrazek3

Pokud se rozhodnete, že si z iPadu uděláte centrum Vaší domácnosti, budete potřebovat si stáhnout zvláštní aplikaci (zdarma) od LOXONE a je to. Aplikace se spojí se speciálním serverem a stejně jako hrajete Angry Birds, tak stejně tak ovládáte vlastní dům.

1_start

Zalíbil se Vám také držák? Objednat si jej můžete přímo z eshopu LOXONE a pokud pospíšíte a objednáte jej do 15. dubna, koupíte jej za zvýhodněnou cenu 18 EUR, pokud budete otálet, po 15. dubnu jej pořídíte za 29 EUR. Pokud hledáte způsob jak dostat iPad na zeď, tak už nehledejte, právě jste ho našli. Držák je kvalitně vyroben, všechno sedí jak má a určitě se nemusíte bát, že by iPad spadnul, bude držet pevně. Rozhodně jej doporučuji, nevím jestli konkurence nabízí také vlastní držáky, ale už mě to ani nezajímá, jiný bych ani nechtěl, tento plně vyhovuje.

Za poskytnutí držáku děkujeme společnosti LOXONE.

logo

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)
Držák pro iPad a chytré domy - videotest, 9.5 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. TomTom Car Kit – víc než jen stojánek
  2. Nová reklama na iPad
  3. První reklama na iPad

Přidejte komentář