Sleep Cycle, spíme jako děťátka

V kategorii (Aplikace) napsal Šimon Blecha dne 10. 4. 2011

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

cycle00V dnešním článku bych chtěl představit aplikaci Sleep Cycle, která je na AppStore dostupná za krásných 0,79EU. Aplikace slibuje příjemné probuzení díky tomu, že váš spánek sleduje a budí v lehké fázi. Narozdíl od klasických budíků, kteří prostě pro toto pochopení nemají. Já jsem tuto aplikaci vyzkoušel a rád bych zde popsal mé první dojmy. Jak vůbec celá tato aplikace funguje? Inu, není to vlastně žádná velká věda. Shrneme si to na příkladu. Potřebujete vzbudit ráno v 5 hodin (FUUUU), tento čas tedy nastavíte. Aplikace díky iPhone akcelerometru monitoruje vaše pohyby, z nichž každý je typický pro určitou fázi. Telefon tedy musí být celou dobu spánku umístěn v posteli. iPhone začne probouzet již od 4:30 -- 5:00. 30 minutový interval před je zde díky tomu, aby se mohla snáze určit právě lehká fáze spánku. Nemusíte se tedy bát, že byste zaspali. Na výběr máte z několika příjemných zvonění, takže již žádné dobře známe Píp, píp, píp, při kterém by člověk nejradějí mrsknul budík někam na druhou stranu pokoje. Tato aplikace mi zaujala díky tomu, že je podobná známým budíkům od fy aXbo, které pracují na podobném systému. To nejhorší na nich ale je, že stojí o cca 4 500,-Kč více.

use-of-sleep-cycle-alarm-clock-has-a-risk

Další příjemnou funkcí Sleep Cycle jsou statistiky spánku. Graf na obrázku ukazuje, jakými fázemi jste za noc procházeli + čas spánku s průměrnou dobou za x dní. Můžete vidět i možnost sdílení. Ale … zatím nevím, koho na Facebooku  by zajímalo, že jsem měl ve 4 hodiny ráno tvrdou fázi spánku. Natož někoho s tím otravovat e-mailem. 

sleepcycle

A funguje tedy? Pokud jdete spát ve 2 ráno a vstáváte v 5 hodin, tak nemůžete očekávat, že díky této aplikaci vyskočíte a budete celý den svěží. Tato aplikace by vám pouze měla zpříjemnit vstávání, nic víc. Po 14 dnech používání jsem vypozoroval, že se mi opravdu vstává lépe, než s klasickým budíkem. Někdy se samozřejmě stane, že aplikace vzbudí i ve tvrdé fázi, protože se ta lehká v daném 30minutovém termínu nedostaví. Ale pokud v daném termínu lehkou fázi máte, probuzení je o mnoho příjemnější. Jednou z nevýhod je však to, že iPhone v noci můžete jednoduše shodit. Výrobce sice nedoporučuje iPhone ničím zakrývat, ale jako omezení proti padání je zastrčení pod prostěradlo ideálním řešením. Že by to mělo nějaký vliv na funkčnost jsem nevypozoroval. Dalším problémem se může zdát i to, že iPhone jede celou noc, protože aplikace nemá možnost běžet na pozadí, což způsobuje, že se vybije pomalu polovina baterky (vlastním iPhone 3G, u 4 je to možná lepší). Je pravda, že iPhone je celou noc ztmavený, což šetří display, ale nabíjení ihned po ránu je nepříjemné. Doporučuji také dávat iPhone přes noc do Airplane mode, aby vám nechodily zprávy nebo e-maily. Samozřejmě to také šetří baterii. A jaký je tedy výsledek? Dle mého mínění se aplikaci vyplatí koupit.

+++ Nízká cena, dobrá funkčnost

— Vybíjení baterie, nemožnost běhu aplikace na pozadí

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Sleep Cycle, spíme jako děťátka, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak mít iPhone jako v peřince?
  2. In-počasí aneb na počasí hezky česky

Komentáře:

Přidejte komentář