Vychází iOS 4.3.3, řeší problém s ukládáním geolokačních dat

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 6. 5. 2011

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ios-433Apple vydává update iOS, který pouze řeší celý humbuk kolem kauzy „špiclování“. Nedávno médii proběhla zpráva o tom, že Apple nás sleduje prostřednictvím iPhonů. Celé to bylo jen pouhou honbou za senzací, přitom jde o docela prostou záležitost.

Chcete-li využívat polohové služby, tedy GPS, iPhone si pomáhá triangulací pomocí vysílačů mobilních operátorů. Díky triangulaci určí velmi hrubou polohu, s přesností i několika kilometrů, ale i takhle nepřesná poloha značně urychlí proces zaměření pozice prostřednictvím GPS satelitů. Jedná se o tzv. systém A-GPS, tedy asistovaný GPS systém. Bez této technologie by zaměření pomocí GPS trvalo i několik minut při prvním spuštění a to by asi nikoho nepotěšilo.

Celý „problém“ tkví v tom, že iOS ukládá data s oním hrubým zaměřením do speciálního souboru. Když je potřeba Vás zaměřit, celý proces je ještě víc urychlen tím, že iPhone se podívá do onoho souboru a vezme data, která jste získali již třeba kdysi dávno. Média z toho udělala senzaci, že tento soubor se přenáší do počítače a kdoví, možná i iTunes tento soubor tajně odesílají Applu. Soubor putuje do počítače z prostého důvodu, iTunes dělají kompletní zálohu při každé synchronizaci, proto se kopíruje všechno, včetně tohoto souboru.

Akutalizace iOS zabezpečí to, že tento soubor bude jednak mnohem menší, nebude se zálohovat do počítače a pokud vypnete polohové služby, bude smazán.

screen-shot-2011-05-05-at-232939

Bezpečnost kolem mobilních technologií však není radno podceňovat. Nezapomínejte, že pokud budete nedbalí a ztratíte telefon, který nezabezpečíte kódem, může zloděj získat mnohdy cennější data, než to kam chodíte, v telefonu máte kontakty, přístup k emailu, poznámky, někdy i hesla, osobní soubory. Nezapomínejte používat kódový zámek iPhonu a rovnou i zapněte vymazání dat po 10-ti chybně zadaných kódech a nemusíte se o nic bát.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. iOS 4.3.2 vychází
  2. iOS 4.0.2. aktualizace
  3. iTunes 10.2 – příprava na iOS 4.3

Přidejte komentář