Philips Fidelio DS8500 – videorecenze

V kategorii (Hardware) napsal Mirek Strnad dne 13. 5. 2011

Označeno tagy : , , , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

fidelioDnes tu máme výrobek od Philipsu. Jedná se o dokovací stanici s reproduktory, určena je pro všechna iOS zařízení od Applu. Když Apple vydal první iPhony a iPody touch, výrobci si velmi rychle oblíbili výrobu dokovacích stanicí s reproduktory. Proč? Důvod je poměrně snadný, iPhone má velký přehledný displej a je v něm Vaše hudba, takže jej stačí zaklapnout do takovéto dokovací stanice a hned můžete pokračovat v poslechu, tam kde jste skončili cestou domů. Philips se rozhodně snažil svůj výrobek neodfláknout a je to znát.

Fidelio je sice vyrobené převážně z plastů, ale jsou pevné a vše pěkně lícuje, takže ani novinářský kousek, který si prošel již několika redakcemi, vypadá stále jako nový. Místem pro reproduktory se opravdu nešetřilo, díky tomu má Fidelio velkou a pevnou základnu a zároveň je i zvukový projev velmi kvalitní. Rozhodně nejsem žádný audiofil, takže můj náhled na kvalitu zvuku berte jako názor běžného uživatele. Fidelio podává kvalitní zvuk, basy nejsou nijak přemrštěné a výsledek je opravdu sympatický. Ve Philipsu se rozhodli, že jenom dokovací stanice je málo, proto si můžete v App Store zdarma stáhnout aplikaci šitou na míru dokovacím stanicím Philipsu. Díky této aplikaci si můžete hrát s ekvivalizérem a využít tak posílení basů. Zesílení basů rozhodně nedoporučuji, výsledný zvuk je pak nepříjemný a podivně zkreslený. Jsem rád, že konstruktéři se snažili přemýšlet a dokovací konektor vy vybaven kloubem, díky kterému můžete do Fidelia zapojit i iPhone vybavený ochranným bumperem. Fidelio si poradí nejenom s malými iPhony a iPody, ale není problém zapojit i velký iPad. Jaké mám celkové dojmy z Fidelia DS8500? Byl jsem překvapen kvalitou zpracování i zvukovým výkonem, jediné co si musíte sami rozhodnout je cena, která je oficiálně vyšší jak čtyři tisíce, reálně se v obchodech dostanete na cenu kolem 3600 Kč, která se mi jeví již velmi příjemně.

Doporučujeme použít vysoké rozlišení 720p pro nejlepší kvalitu!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Philips Fidelio DS8500 - videorecenze, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Philips DCM-580 Sound Tower – videorecenze
  2. Philips dokovací reproduktor DS1100/12 – vstáváme s iPhonem
  3. Skiny nejen pro iPhony od Gelaskin – videorecenze

Komentáře:

Přidejte komentář