iPhone 5 možná nebude

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 17. 5. 2011

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

iphone4sStejně jako v minulých letech všichni napjatě očekávají vývojářskou konferenci WWDC, kde by měl být oficiálně představen nový iPhone. Zatím se nic jistého neví, žádný opilý zaměstnanec nikde nenechal prototyp iPhonu a tak se dále spekuluje napříč celým internetem. Jak se dávají spekulace dohromady, začíná to vypadat, že iPhone 5 možná ani nebude. Všechny indicie zatím ukazují spíše na něco, co bychom mohli pojmenovat jako iPhone 4S.

Když přišel na trh iPhone 3GS, písmenko „S“ značilo slovo speed, tedy rychlost a ve stejném duchu by měl být i nový iPhone. Po iPadu 2 je téměř jisté, že nová generace iPhonu dostane nový dvoujádrový procesor A5. Zvýšit rychlost a srovnat tak krok s iPadem je důležité kvůli tomu, že obě zařízení jsou poháněna identickým operačním systémem iOS.

Hojně se spekuluje o kamerkách, které by se měly dočkat také upgradu. Současná 5MPix kamera je podle mého skvělý kousek a s jejími výsledky jsem velmi spokojen, narozdíl od iPhonu 3G, kde kamera byla hotová pohroma. Pokud by však Apple zvýšil rozlišení, rozhodně bych byl pro, zvýšení videí z 720p na 1080p bych uvítal. Sám tomu, ale moc nevěřím, pro Apple je HD 720p a zatím nic nenaznačuje, že by toto plánovali měnit. Vylepšení by se, ale měla dočkat přisvětlovací dioda, která supluje funkci blesku.

Samotný design by měl zůstat téměř stejný. Když přijde na řeč, vždy se mluví o tom, že nový by měl být pouze tenčí. Ztenčení iPhonu by mohlo znamenat, že ony tolik diskutované antény budou opět předělány.

Co displej? Ten myslím, že zůstane stejný, v současné době patří skoro k tomu nejlepšímu co Apple nabízí a dokud iPad nedostane lepší displej, můžeme zapomenout na zvyšování rozlišení displeje u iPhonu.

Přesto, že se očekává velký příchod cloudových služeb, v podobě iCloud.com a zcela přepracovaného Mobile.Me, tak nový iPhone by měl přijít konečně i ve verzi se 64GB pamětí. Na tento krok čekám již delší dobu, u iPodu Touch to jde, ale u iPhonu ne a ne, konečně bude mít iPhone takovou paměť, že si budu moci nahrát mou kompletní sbírku mp3.

Suma sumárum to vypadá, že nový iPhone bude jen faceliftem, nebude to revuloce jakou byl skok z 3GS na 4. Stejně jako u přechodu z 3G na 3GS to bude o dotažení modelu k pomyslné dokonalosti a opravdový skok, bude až ta přespříští generace.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
iPhone 5 možná nebude, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Firmware 3.1 možná již 17. září
  2. Malý iPhone nebude, levná varianta je stále ve hře
  3. iPhone JailBreak OS 3.1.2
  4. Apple pracuje na novém iPhonu, bude menší a levnější

Komentáře:

Přidejte komentář