iDnes.cz představuje vlastní aplikaci pro iPhone

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 26. 5. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

idnes-logoTištěná média pomalu, ale jistě opouští tisk, který se jednou v budoucnu stane pouze jakousi nostalgií. Zpravodajské servery jsou na internetu velmi oblíbené a je jedno zda je to web nebo sociálně sítě typu Twitter nebo Facebook. Většina velkých zpravodajských serverů již vlastní aplikaci pro iOS má, iDNES.cz tento nedostatek napravuje až nyní. Výhody těchto aplikací oproti mobilním verzím webu jsou znatelné. Obsah je plně optimalizovaný pro displej iPhonu, snadno můžete měnit velikost fontu a to nejhlavnější asi, při otevření aplikace se nahrají nové zprávy a pak si je můžete v klidu číst i když jste offline. Ideální pro cesty metrem.

Aplikace iDNES.cz již měla možnost se poučit z chyb konkurentů v oboru a ve velké míře se poučila, přesto však chyby jsou znát. Hlavní stránka je pěkně zpracována, místo obyčejného výpisu novinek dominuje hlavní obrazovce vždy velká fotka článku, posouváním do stran se pak posunujete mezi hlavními články. Pod hlavními články jsou novinky řazeny dle kategorie (kraje, ekonomie, atd.). Posouvání mezi články nefunguje zrovna dobře, často se Váš pohyb nerozpozná jako pohyb do strany, ale jako pohyb vertikální a místo změny článku se současný článek jen trošku posune dolů. Stává se to docela často a je to značně otravné.

photo-kvetna-26-10-10-44-odp

Krom klasických zpráv, aplikace nabízí i možnost přístupu k videím, která často doplňují články, možnost přehrát je na iPhonu příjemným zpestřením, které bych rád nalezl u všech zpravodajských aplikací. Celý dojem z poměrně povedené aplikace pak jen kazí chyby typu, článek nelze načíst.

photo-kvetna-26-10-13-17-odp

Doufám, že časem všechny české zpravodajské weby dojdou k tomu, že jejich aplikace nebudou optimalizované jen pro iPhony, ale vždy bude i verze pro iPad.

AKTUALIZOVÁNO: Aplikace má být dle iDNES.cz zdarma pouze prvních 14 dnů, poté bude zpoplatněna a cena bude 1,59 EUR, což je hodně odvážně, vezmeme-li v úvahu, že konkurence je zdarma a navíc je aplikace plná drobných chybek. Navíc je aplikace plná reklamních proužků, což mi přijde docela nestydaté, když už, tak aspoň ať je placená verze bez reklam. Z toho jak systém popisují není jasné zda po 14ti dnech bude nutné udělat nějaký in-app purchase nebo po 14ti dnech od data vydání se změní cena z FREE na oněch 1,59 EUR. Nevím čeho tím iDNES.cz chce docílit, ale více lidí tím na své zprávy nenaláká.

Aplikace naleznete v AppStore, stahujte ZDE.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.5/10 (4 votes cast)
iDnes.cz představuje vlastní aplikaci pro iPhone, 6.5 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Letem světem Applem má vlastní aplikaci
  2. Hospodářské Noviny v iPhonu
  3. App store hlásí 10 miliard stažených aplikací
  4. iPhone jako touchpad s aplikací Touch Mouse – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář