Echofon, Twitter klient, který vás nadchne

V kategorii (Aplikace) napsal Šimon Blecha dne 18. 7. 2011

Označeno tagy : , , ,

Line Break

autor: Šimon Blecha (18 článků napsáno)

Všeuměl, který nedá za žádnou cenu dopustit na jablečné přístroje, metodu GTD, sportování a samozřejmě také Twitter.

echofon-logo-200x200

Je to již nějaký čas, co jsem si založil svůj Twitter účet. Po čase užívání mi ale jeho webová verze poměrně omrzela, a proto jsem začal hledat klienta, který by mi správu mého účtu usnadnil. Měl jsem jednoduché požadavky -- klient musí být Mac, iPhone a případně iPad kompatibilní. Vyzkoušel jsem mnoho klientů, například Twitterrific, Tweetie (teď oficiální Twitter klient pro jablečné přístroje), Socialite.app ad. Ale na každém jsem si našel zásadní věc, která mi donutila přejít na jiného klienta. Až na Echofon, tato aplikace sedla všem mým potřebám, a proto jsem u ní zůstal. A v tomto článku bych chtěl shrnout pár věcí, proč zrovna Echofon.

Design -- aplikace mi nadchla krásně minimalistickým designem, funkční, přehledné, vše, jak má být. Jediný rušivý prvek je zde reklama, která se však dá odstranit zakoupením PRO verze (20$ u Macu, 3,99EU iPhone/iPad). Plná verze neposkytuje žádné jiné funkce oproti free.

picture-1

Synchronizace tweetů -- toto je jedna z hlavních funkcí, kvůli které jsem zůstal u Echofonu. Po krátkém nastavení vám totiž Echofon může synchronizovat tweety mezi zařízeními, takže nebudete muset žádný tweet číst 2x. Velice příjemná věc, na kterou se rychle zvyká, kort, když máte třeba 3 zařízení.

sync

Klient pro každé zařízení -- Echofon má svého klienta pro každé zařízení, ať už se jedná o Mac, iPhone nebo iPad. V brzké době se plánuje i Echofon pro Windows, tak uvidíme, co se z něj vyklube. Za zmínku stojí i Echofon pro Firefox nebo Echofon pro Facebook.

4263733285_566ae7ed04

Náhled přípon u tweetu -- tato funkce potěší především u obrázků, konverzací a poloh.

media_icons

Propojení s Read It Later/Instapaperem -- jednoduše se můžete pod svým účtem přihlásit do aplikace a ukládat tweetnuté odkazy pro pozdější přečtení.

4instapaper-145x145

Jednoduché nastavení -- můžete si jednoduše nastavit službu na sdílení obrázků, bit.ly účet nebo uživatele/hash tagy, které se vám nebudou v timeline zobrazovat, tzv. mute.

echofun-ipad

U Echofonu býval problém s padáním iOS aplikací. Padání bylo velice časté a mě osobně velice rozčilovalo. Tato potíž se ale v poslední době vyřešila a aplikace již skoro nepadají. Další minus je propracovanost iPad aplikace. Tato aplikace je z Echofon rodiny nejnovější a je na ní několik věcí, které bych změnil, například zobrazení hlavního panelu mimo landscape mode. Dalším problémem je i podivná aktualizace vašeho profilu. Počet followerů nepřibývá přesně, někdy se dokonce objeví zastaralá fotka a tak dále. Osobně postrádám i nějaké tlačítko, které by mi jedním kliknutím přesměrovalo na můj profil. Ale, dost bylo kritiky.

Více informací naleznete na www.echofon.com

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Echofon, Twitter klient, který vás nadchne, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Evernote – perfektní poznámky

Přidejte komentář