Apple zveřejňuje ceny pro iCloud

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 2. 8. 2011

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

icloudSpolu s novým operačním systémem pro klasické desktopy, Mac OS X Lion a s nově chystaným systémem pro mobilní zařízení iOS 5, Apple plánuje start cloudové služby iCloud. Jen v kostce hlavní myšlenku a smysl iCloudu, pro ty, kterým stále novinky o této službě unikaly. V zásadě jde o přepracované Mobile Me, hlavní výhoda, ale bude v tom, že služba bude zdarma pro všechny. Přijdete domů a synchronizujete svůj iPhone a iPad pomocí synchronizace s Vaším Macem, ale to není úplně elegantní, že?

Představte si, že dostanete prostor, který je kdesi v internetu a pokud je Vaše zařízení online, cokoli co uděláte, se odešle do tohoto pomyslného obláčku a z něj se to nahraje do všech Vašich zařízení. V iCloudu najdete i dokumenty, které tvoříte na Macu nebo Vaše fotografie. Klasické kabely, tak postupně ztratí smysl, protože do tohoto obláčku se bude ukládat i kompletní záloha Vašeho iZařízení. Apple všem dá zdarma prostor 5GB. Už při představení této služby bylo jasné, že náročným uživatelům tato kapacita nebude stačit ani náhodou. Nyní Apple představuje ceník pro iCloud.

Základní členství s 5GB prostoru je zdarma, k těmto pěti gigabajtům si můžete přikoupit:

icloud-ceny

Jsem rád, že ceny jsou poměrně rozumné a služba není tak drahá jako tomu bylo u Mobile Me, které na webové poměry bylo extrémně drahé. Za mě to vidím na 25GB variantu a pokud nebude stačit, 55GB to bude jistit :)

Zdroj: http://www.apple.com/icloud/what-is.html

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Apple představuje reklamu na iCloud
  2. Apple pracuje na novém iPhonu, bude menší a levnější
  3. Vychází iTunes 10.3.1 ve znamení příprav na iCloud

Přidejte komentář