iTunes hudba a videa i u nás?

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 14. 8. 2011

Označeno tagy : ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

itunes_logo_noveKaždý z nás kdo se snaží technologie a služby Applu využívat maximálně, musí neustále mrzet, že patříme k těm nešťastníkům, kteří v iTunes mají jen položky pro App Store, podcasty a pro výukové materiály. Filmy, seriály a hudba, to je pro nás zatím jen nedostižný cíl. Nyní však vše naznačujeme tomu, že poměrně bezvýchodná situace by se mohla proměnit.

Za celou naší nadějí na světlejší digitální zítřky stojí společnost Česká muzika, která se proslavila díky fenoménu Eva a Vašek. Nebojte se, neznamená to, že by v českém iTunes byly jen skladby této dvojce, ba naopak. Šéf společnosti Karel Peterka popisuje celé jednání s Applem tak, že na základě jejich portfolia s nimi Apple podepsal smlouvu, nyní mají čas na to aby připravili obsah. Cílem je získat co nejvíce a co nejlepšího možného obsahu a je jedno zda jejich nebo z jiných nakladelství, jakmile bude připravena databáze, Apple se rozhodne zda iTunes spustí nebo ne. Jak je dobrým zvykem u Applu, s informacemi se velmi šetří a tak ani sám šéf České muziky, Karel Peterka, neví jak celý projekt dopadne. To, že jednat se společností jako je Apple, je velmi obtížné, dokazuje i to, že tato jednání započala již před dvěma lety a stále je výsledek nejistý. Pro nás to však znamená, že je tu naděje, že v Applu vědí, že i my chceme nakupovat hudbu a videa a pokud to nevýjde, snad pan Karel Peterka se nevzdá a bude to zkoušet a zkoušet.

Ti kdo z nás o nákup digitálního obsahu opravdu stojí, tak pro ty není problém si vytvořit paralelně druhý účet, třeba jako občan USA a nakupovat hudbu a videa pomocí dárkových poukazů. Bohužel, tahle možnost bude každou chvíli proměněna v čiré peklo. Díky chystanému iCloudu, který bude fungovat na základě Apple ID, již nebude tak snadné mít dva účty. Z toho co vývojáří píší, vše naznačuje tomu, že nový koncept Applu nepočítá s tím, že uživatel by měl více jak jedno Apple ID a chtěl by je měnit. Výsledek pak bude, že synchronizace dat bude často vykazovat chyby při používání více jak jednoho Apple ID.

Zdroj: Technet iDnes

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. iOS 4.3 a iTunes 10.2.1 jsou tu
  2. Aktualizace iTunes 9.0.1 ke stažení
  3. iTunes 10.1 je venku, na iOS 4.2 si počkáme ještě

Přidejte komentář