Steve Jobs opouští pozici CEO Applu

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 25. 8. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

steveBohužel nikdo z nás nemládne, ani Steve Jobs. V noci našeho času prolétla médii zpráva, že Steve Jobs rezignuje na svou pozici CEO Applu. Přestože média už Steva několikrát pohřbívala, tak se stále držel a vždy když se objevil na keynote, všichni aplaudovali ve stoje. Po svých zdravotních problémech se až nyní rozhodl opustit křeslo CEO Applu a odejít do takového napůl důchodu. Vše lépe vysvětlí dopis Steva, který je součástí jeho rezignace.

Překlad:

Vždycky jsem říkal, že kdyby někdy přišel den, kdybych nemohl splnit své povinnosti a očekávání, CEO společnosti Apple, byl bych první, byl bych první kdo by to dal vědět. Bohužel ten den přišel.

Tímto odstupujít jako generální ředitel společnosti Apple. Rád bych dále sloužil, pokud představenstvo uzná za vhodné, jako předseda představenstva, ředitel a zaměstnanec Apple.

Co se týká mého nástupce, vřele doporučuji, abychom realizovali náš plán nástupnictví a jmenovali Tima Cooka jako generálního ředitele společnosti Apple.

Věřím, že nejjasnější a nejvíce inovativní dny Applu jsou před námi. A těším se na sledování a přispívá k jeho úspěchu v nové roli.

Získal jsem některé z nejlepších přátel v mém životě v Applu, a děkuji vám všem za všechna ta léta, kdy jsem mohl s vámi pracovat.

Steve

Steve se loučí a odchází s velkou pompu, na vrcholu své kariéry. Založil společnost, která ho stačila vyhodit a znovu přijmout, zažil dny, kdy jeho vize přiváděly Apple na pokraj krachu, ale pak se Apple pozvedl takřka z popela a dostal se na světovou špičku.

Jak Steve řekne, tak se děje, již nyní na stránce s profily vedení společnosti je nový CEO Tim Cook.

profily

Steve Jobs je ikonou nejen Applu, ale celého IT oboru. Hádám, že Steve si bude chtít stále udržet jistou moc v Applu a stále bude dohlížet na strategická a klíčová rozhodnutí, ale již ne tolik jako CEO. Dá se předpokládat, že ani na keynotách se již nebude Steve objevovat, maximálně věřím, že ji zahájí proslovem. Jeho odchod mne opravdu mrzí, keynoty bez Steva už nebudou co bývaly, nikdy nezapomenu na představení iPhonu nebo iPadu, tohle Steve prostě uměl a umí perfektně. Zatleskejme Stevovi, udělal kus sakra dobré práce.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Steve Jobs opouští pozici CEO Applu, 10.0 out of 10 based on 3 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Zemřel Steve Jobs
  2. Uctěte památku Steva Jobse spolu s Applem
  3. WWDC 2010 a novinky od Applu již za pár hodin

Přidejte komentář