iHoubař, když se jde na houby vědecky

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 31. 8. 2011

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ihoubar_ikonaNa testování jsem získal poměrně netradiční aplikaci. Jedná se o kapesního rádce pro houbaře do jejich iPhonů a iPodů touch. Aplikace ukazuje, že když se do něčeho pustí české ručičky, výsledek vždy stojí za to.

Na úvod musím říct, že rozhodně nepatřím mezi houbaře, ale díky této aplikaci si říkám, že možná si zkusím udělat výlet do lesa. Hned po zapnutí aplikace jsem si zamiloval opravdu povedenou grafiku, která je na vysoké úrovni. Něco takového bych si představoval u všech aplikací. Opravdu velmi pěkná grafika Vám přehledně ukáže vše co Vám aplikace nabízí. Máte zde atlas ve kterém si můžete prohlížet houby podle jejich jedlosti nebo jedovatosti. Každá houba má u sebe popisek včetně velmi kvalitní fotografie. V atlasu naleznete opravdu velmi dobrý přehled hub, které u nás můžete najít.

img_0819

V položce recepty, na Vás bude čekat 12 receptů, díky kterým budete moci sběr hub završit něčím dobrým. U receptů by se mi líbilo, kdyby byly označeny mírou složitosti nebo potřebným časem pro přípravu, aby člověk věděl co je rychlovka a co je opravdu práce na nějkou tu hodinku.

img_0822

Pokud při sběru hub narazíte na místečko, kde jich bude opravdu hodně a budete chtít poradit kamarádům, díky iHoubaři to budete mít snadné. V záložce GPS můžete uložit Vaši současnou polohu a pak ji sdílet s kým Vás napadne pomocí třeba emailu, facebooku nebo twitteru. Ke každé GPS poznámce můžete přidat i fotku.

img_0820

Aplikace je naprosto perfektní pro každého kdo se chystá na houby a už prostě nechce chodit s nějakým papírovým průvodcem, ale chce si sběr užít digitálními technologiemi. Nejvíce chválím za opravdu perfektní zpracování grafického prostředí. Docela by se mi líbilo, kdyby autoři připravili i verzi pro iPad, rád bych si atlas hub prohlédl i na velkém displeji iPadu. iHoubaře si v App Storu můžete pořídit za 2,39 EUR a rozhodně toho nebudete litovat, protože dostanete aplikaci po všech směrech dotaženou a kompletně zacílenou na nás, na čechy. Za mě jednoznačně doporučuji!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.0/10 (5 votes cast)
iHoubař, když se jde na houby vědecky, 7.0 out of 10 based on 5 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. 360 Web Browser
  2. Guerrilla Bob, aneb když Chillingo updatuje iDraculu
  3. In-počasí aneb na počasí hezky česky

Přidejte komentář