In-počasí aneb na počasí hezky česky

V kategorii (Aplikace) napsal Mirek Strnad dne 19. 9. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

snimek-obrazovky-2011-09-19-vc2a0181323Čeští vývojáři nezahálejí, ale chrlí jednu aplikaci za druhou. Dneska tu máme aplikaci pro počasí. Vestavěná aplikace pro počasí od Applu je velmi oblíbená, dokáže ji In-počasí nahradit a být ještě lepší? Pojďme se na to společně podívat.

Hlavním lákadlem In-počasí je to, že vidíte hned na ikonce teplotu ve Vašem hlavním městě, které si dáte jako první. Velmi užitečná věc, stačí jen mrknout do menu, bez nutnosti spuštění aplikace a víte jak to vypadá venku. Teplota se aktualizuje automaticky, bez nutnosti spouštět aplikaci.

img_09711

Jakmile si spustíte aplikaci, zarazí Vás hned asi první poměrně nepříjemná věc, plno měst které Apple Počasí dokáže najít, tak v In-počasí prostě nejsou. Jsem rodákem z Rudné u Prahy, ale bohužel v aplikaci toto město není. Přestože v posledním updatu bylo přidáno velké množství měst, stále se to nemůže rovnat Apple Počasí.

img_0969

Na hlavní stránce vidíte vždy jen jedno město a klasickým listováním jako třeba mezi obrazovkami aplikací, měníte vybraná města. Hlavní obrazovka je pěkně využita, přehledná a obsahuje ty hlavní informace.

img_0970

Přepnutím na záložku předpověď se Vám načte předpověď na následujících pět dní. Stejně jako u hlavní obrazovky je obrazovka přehledná a snadno se v ní zorientujete. Pokud Vám náhodou nic nevyhovuje, stačí se přepnout do poslední obrazovky In-počasí a načte se Vám domovský web aplikace, kde uvidíte mapku ČR s teplotami v těch nejhlavnějších lokalitách. Aplikace je jak pro iPhone, tak pro iPad a jsou šířeni v jednom balíčku. Bohužel verze pro iPad je značně odfláknutá, je to ta stejná aplikace jako pro iPhone, jen byla použita grafika v odpovídajícím rozlišení. Verze pro iPad bohužel ani nepodporuje landscape režim, takže si nedáte iPad na stůl jako živou předpověď počasí. Díky velkému displeji iPadu se přímo nabízí mít na celou obrazovku mapu ČR s teplotami v hlavních lokalitách. Aplikaci koupíte v App Store za 1,59 EUR. Aplikace je poměrně rozporuplná, má našlápnuto správným směrem, ale je před ní poměrně značný kus práce. Kdyby se s vydáním počkalo ještě tak pár měsíců, mohla to být jasná hitovka. Takto musíme doufat, že tvůrci nenechají aplikaci umřít, ale budou vycházet updaty, které aplikaci dostanou na vrchol. Stahujte zde v App Store.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 6.8/10 (4 votes cast)
In-počasí aneb na počasí hezky česky, 6.8 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. Jak mít počasí na lockscreenu? – NÁVOD
  2. Doodle Dorks – zábava pro chytré hlavy
  3. Aukrujete? Pokud ano, tak je zde nová iPhone Aukro app!

Komentáře:

Přidejte komentář