Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 14. 11. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ios50Je to jen pár dnů co vyšel nejnovější iOS ve verzi 5.0.1 a my Vám přinášíme kompletní a detailní návod na jailbreak. Jak je tu dobrým zvykem, návod jsem nejprve otestoval na vlastním iPhonu a když jsem shledal vše bezpečným a funkčním, tak jej teprve potom dávám dál. Jedná se o tzv. tethered jailbreak. Pokud telefon vypnete a znovu zapnete, je nutné telefon znovu oživit pomocí Vašeho Macu či PC.

Nezapomínejte, že jailbreak provádíte na vlastní riziko, pokud se cokoli pokazí, záruka na to neplatí a můžete si za to sami. Tím bychom měli za sebou standardní varování. Sám za sebe mohu říci, že s iPhonem hodně dlouho pokusničím a vždy když se něco pokazilo, tak stačil prostý restore v iTunes. Pokud postupujete s rozumem, není šance si iPhone rozbít. Jailbreak je pouze odemčení telefonu pro instalaci softwaru třetích stran, nepleťte si tento návod s návodem pro unlock telefonu, který je blokovaný pro konkrétního operátora. Tento návod je testovaný na iPhonu 4 (32GB kupovaný v ČR) a na Windows i na Mac platformě. Postup nelze aplikovat pro iPad 2 a iPhone 4S.

zařízení: Apple iPhone 4 32GB -- kupovaný v ČR

iOS: 5.0.1

operační systém: Microsoft Windows 7 x64 CZ Professional (Service Pack 1) & Mac OS X 10.7

 1. Prvně připojte zapnutý iPhone k počítači, dejte synchronizaci v iTunes, tím si zajistíte, že si vytvoříte zálohu Vašeho telefonu, pokud se cokoli pokazí, budete se moci vrátit do tohoto bodu. Pokud jste si oblíbili mraky, udělejte si zálohu do iCloudu.
 2. Stáhněte si aplikaci redsn0w ve verzi „redsn0w_win_0.9.10b5c.zip„. (pro majitele Maců verze redsn0w pro Mac OS X „redsn0w_mac_0.9.10b5c.zip“ -- testováno na Mac OS X 10.7.2)
 3. Archiv rozbalte.
 4. Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor „redsn0w.exe“ a vyberte poslední položku „Vlastnosti„.
 5. vlastnosti

 6. Vyberte záložku „Kompatibilita“ a zaškrtněte „Tento program spustit v režimu kompatibility pro Windows XP (Service Pack 3)“ a potvrďte „OK„. (pokud máte Windows XP, tak tento krok ignorujte, tento krok je platný pouze pro majitele Windows Vista a Windows 7)
 7. kompatibilita

 8. Spusťte aplikaci „redsn0w.exe„, naběhne Vám toto okno:
 9. extras

 10. Klikněte na tlačítko „Extras„.
 11. select-ipsw

 12. Vyberte položku „Select IPSW„.
 13. Otevře se Vám okno, kde nalistujete IPSW soubor s iOS ve verzi 5.0 (opravdu je potřeba 5.0, protože redsnow zatím nezná 5.0.1, takže jej musíme trochu obelstít).
 14. Redsn0w nyní potřebuje iOS ve speciálním ipsw souboru aby jej mohl opatchovat a poté nahrát do telefonu.
 15. Stáhněte si nyní tento soubor „iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw“ tato verze je pouze pro iPhone 4. Pokud máte jiné zařízení, stahujte zde:
 16. Pokud s počítači nejste kamarád, doporučuji si ipsw stáhnout na plochu a poté otvírat plochu, nebudete muset soubor tak hledat po disku. Výběr souboru potvrďte, nyní si redsn0w firmware ověří a upraví jej. Doporučuji nepoužívat Internet Explorer pro stažení, IE chápe IPSW soubory jako archiv (IPSW opravdu je archiv) a při ukládání jej uloží s jinou příponou a redsn0w takovýto soubor neakceptuje. Použijete-li Firefox či Chrome, vše bude v pořádku.

 17. Jakmile redsnow ověří iOS, ukáže tuto hlášku:
 18. rozpoznano

 19. Tlačítkem „OK“ potvrdíme hlášku a vrátíme se do hlavní nabídky tlačítkem „Back„.
 20. back

 21. Nyní se můžeme pustit do jailbreaku pomocí tlačítka „Jailbreak„.
 22. jailbreak-button

 23. Po kliknutí na tlačítko „Jailbreak“ naskočí toto okno. Proběhne velmi rychle a jak se samo objevilo, tak stejně samo zmizí. Redsn0w si tímto procesem připravuje data, která bude nahrávat do iPhonu.
 24. pripravuji

 25. Nyní máte na výběr co s iPhonem provedete:
 26. install-cydia

 27. Zaškrtněte „Install Cydia„, to je to hlavní co asi chceme, instalace Cydie, brány softwaru, který není nijak omezován pravidly Applu.
 28. Klikněte na tlačítko „Next„.
 29. vypnout-iphone

 30. Nyní si zkontrolujte, že Váš iPhone je zapnutý a připojení k počítači.
 31. iPhone ponechte připojený k počítači, ale vypněte jej. (iPhone vypnete dlouhým držením horního tlačítka, než Vám naběhne slidebar „Vypnout“, přejetím iPhone vypnete.)
 32. Než klepnete na „Next„, připravím Vás na to co se bude dít. Budete muset mačkat tlačítka po různě dlouhou dobu, v různých kombinacích. Pokud děláte Jailbreak prvně, možná to pro Vás bude matoucí, proto Vám ukážu co Vás čeká.
 33. Cílem je uvést iPhone do tzv. DFU modu. Toho docílíme tímto postupem.
 34. Nejdříve budete 5 vteřin držet horní tlačítko, pak k držení horního tlačítka přidáte i dolní HOME tlačítko a obě tlačítka budete držet 10 vteřin, pak budete dál džet HOME tlačítko, ale horní tlačítko pustíte, jen HOME tlačítko budete držet 15 vteřin a je to.
 35. Toto Vás čeká po odklepnutí tlačítka, není to nic hrozného, jen prvně to může člověka trochu vylekat, pokud začnete později nic si z toho nedělejte, odpočty jsou v aplikaci pevně napsané a vůbec neodpovídají tomu jak tlačítka mačkáte Vy, proto pokud chytnete zpoždění, prostě si vteřiny odpočítávejte v duchu sami.
 36. mackani-tlacitek

 37. Tímto celá akce končí, telefon je v DFU modu a vše si již redsn0w obstarává sám, nyní vyčkejte než telefon znovu naběhne, instalace trvá kolem 5-15 minut. Pokud ani po více jak půl hodině nic nebude hotové, doporučuji odpojit iPhone, udělat restore a celý postup opakovat.
 38. Nyní již máme jailbreak hotový, ale ouha, ikonka Cydie je bílá a když na ni klikneme, aplikace se okamžitě zavře. To je problém toho, že se jedná o tzv. tethered jailbreak.
 39. Znovu spusťte „redsn0w.exe„.
 40. Klikněte na „Extras“ a poté na „Select IPSW“ a znovu vyberte soubor IPSW s iOS 5.0.
 41. Po potvrzení klikněte na tlačítko „Just boot„.
 42. just-boot

 43. Teď již potřebujeme iPhone pouze správně nastartovat.
 44. Opět zkontrolujeme, že iPhone je zapnutý a připojený k počítači, necháme jej připojený a zcela jej vypneme.
 45. Klikneme na tlačítko „Next“ a opět budeme muset uvést telefon do DFU režimu mačkáním tlačítek.
 46. Nejdříve budete 5 vteřin držet horní tlačítko, pak k držení horního tlačítka přidáte i dolní HOME tlačítko a obě tlačítka budete držet 10 vteřin, pak budete dál džet HOME tlačítko, ale horní tlačítko pustíte, jen HOME tlačítko budete držet 15 vteřin a je to.
 47. Nyní je to opět v rukách redsn0w, který již pouze nastartuje iPhone tím spráným způsobem a Cydia bude funkční.

Doufám, že návod je podrobný a není v něm žádné hluché místo, kde by se někdo mohl ztratit. Hodně štěstí při jailbreakování :)

Testoval jsem i to, jak se bude iPhone chovat v případě pokusu o restore. Pokud se Vám jako mně, zobrazí chyba s označením 1654, tak prostě jen zkuste znovu kliknout na Restore a již to půjde.

Pokud se vyskytnou problémy, použijte diskusi pod tímto návodem, nezapomínejte vždy uvést informace o tom, jaký iPhone máte, jestli je to dovoz, jaký operační systém používáte a co nejlépe popsat problém. Dotazy typu „Nejde to, poraďte…“ jsou na 100% nezodpověditelné :)

logo

Stát se může cokoli, nikdy nic není na 100%, je rozumné mít zálohu, pokud se Vám s iPhonem stane něco na co už sami nebudete stačit, jsou tu odborníci z SERVIS-IPHONE.EU, kteří Vám jistě pomohou!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.8/10 (21 votes cast)
Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 - NÁVOD, 7.8 out of 10 based on 21 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. iPhone Jailbreak iOS 4.2.1. – NÁVOD
 2. Untethered Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 – NÁVOD
 3. Jailbreak iOS 4.3.3 iPhone 4 – NÁVOD

Komentáře:

Přidejte komentář