Zabezpečujeme iPhone pomocí kódového zámku – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 12. 12. 2011

Označeno tagy : , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

iphone-zamekBezpečnost není nikdy radno podceňovat, už jsme si zvykli, že v mobilu máme prakticky celý náš digitální svět. Díky iCloud či Exchange máme v mobilu kompletní poštu, kalendáře a kontakty, synchronizují se nám naše dokumenty pomocí Dropboxu, nejnovější fotografie jsou přístupné ve photostreamu a takhle bych mohl pokračovat. Představte si, že svůj iPhone někde zapomenete, nemusí Vám jej ani nikdo ukradnout, stačí prostě nějaký vtipálek v kanceláři, který objeví Váš iPhone na stole, když máte zrovna poradu. Jak si tedy chránit bezpečí?

Již od prvních verzí iOS, je možnost uzamykat iPhone pomocí kódového zámku (passcode). Můžete tak Váš iPhone zamykat, vždy když použijete horní Power tlačítko. Zámek můžete konfigurovat poměrně detailně. Samotná podoba hesla může mít dvě základní podoby.

 • Jednoduché heslo -- čtyřmístný číselný kód
 • Nejednoduché heslo -- heslo s libovolnou délkou, lze využít kombinaci libovolných znaků

Z hlediska bezpečnosti je pro naši ochranu nejvýhodnější nejednoduché heslo. Při výběru hesla se nejen u iPhonu snažte vždy vymýšlet něco snadno zapamatovatelného, ale zároveň špatně odhadnutelného. Ideální je kombinovat slova a čísla. Jeden příklad za všechny, jmenuje se třeba Vladimír a narodil jsem se 1986, heslo si tedy dám „vla1di986mir“. Útočník může znát mé jméno i můj rok narození, ale odhadnout, jak jsem si tyto dvě informace poskládal, už bude velmi komplikované a pokud budu chtít celou věc ztížit, stačí úprava hesla pomocí speciálního znaku „vla1d!985mir“ a máme takřka neprůstřelné heslo.

Nyní máme poměrně kvalitní heslo, ale co když útočník má spoustu času a chce naše heslo rozlousknout za každou cenu, může to zkoušet náhodně několik měsíců a ono se mu to třeba podaří. Proto je tu možnost „Smazat data“, pokud bude kódový zámek zadán desetkrát špatně, veškerý obsah iPhonu bude vymazán a Vaše soukromí, tak bude ochráněno. Jakmile se Vám iPhone dostane zpět k Vám nebo si pořídíte nový, stačí jej připojit a znovu sesynchronizovat a o nic nepřijdete.

V nastavení kódového zámku si můžete vybrat i čas po kterém se zámek aktivuje. Používám jednu minutu, protože když s iPhonem pracuji často se mi stává, že telefon zamknu a hned si uvědomím, že jsem potřeboval ještě tohle udělat, proto je jedna minuta pro mne ideální. Rozhodně bych nedoporčoval využívat časy delší jak pět minut.

Nyní, jak to tedy všechno nastavit?

 1. Otevřete položku „Nastavení„.
 2. Vyberte položku „Kódový zámek„.
 3. kodovy zamek menu

 4. První volbou „Zapnout kódový zámek“ jej aktivujeme a budeme okamžitě vyzváni k zadání hesla, které zadáme dvakrát pro potvrzení správnosti.
 5. zapnout kodovy zamek

 6. Položka „Požadovat kód“ nastavuje to, po jaké době bude vyžadován kód pro odemknutí iPhonu.
 7. Pokud zapneme přepínač „jednoduchý kód„, tak budeme moci využívat pouze jednoduché heslo, které je omezené na čtyři místa a pouze na číslice.
 8. Položkou „Smazat data“ můžeme nastavit úplné smazání při zadání deseti špatných pokusů.

passcode

Tento postup je použitelný jak pro iPhone, tak pro iPad i pro iPod touch.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 7.4/10 (8 votes cast)
Zabezpečujeme iPhone pomocí kódového zámku - NÁVOD, 7.4 out of 10 based on 8 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí WinSCP a kabelu? – NÁVOD
 2. Jak kopírovat soubory přímo do iPhone pomocí WinSCP? – NÁVOD
 3. Jak nastavit sdílení internetu pomocí iPhone 3G? – Návod
 4. Jak kopírovat soubory do iPhonu pomocí kabelu – NÁVOD – NOVÝ

Komentáře:

Přidejte komentář