Untethered Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 – NÁVOD

V kategorii (Návody) napsal Mirek Strnad dne 10. 1. 2012

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ios501jbDlouho jsme na něj čekali a nyní tu je. Untethered jailbreak pro iOS 5.0.1. Jak je naším zvykem, máme tu pro Vás opět velmi detailní návod krok za krokem, který jsem nejdříve otestoval na vlastním iPhonu 4. Opět můžeme instalovat naše oblíbené, Applem nikdy neschválené, aplikace z Cydie a mít celý souborový systém iOS pod plnou kontrolou. Nezapomínejte, že tento JB není možné použít pro iPad 2 a iPhone 4S.

Nezapomínejte, že jailbreak provádíte na vlastní riziko, pokud se cokoli pokazí, záruka na to neplatí a můžete si za to sami. Tím bychom měli za sebou standardní varování. Pokud jste nováčky v této oblasti, prosím čtěte pečlivě. Sám za sebe mohu říci, že s iPhonem hodně dlouho pokusničím a vždy když se něco pokazilo, tak stačil prostý restore v iTunes. Pokud postupujete s rozumem, není šance si iPhone rozbít. Jailbreak je pouze odemčení telefonu pro instalaci softwaru třetích stran, nepleťte si tento návod s návodem pro unlock telefonu, který je blokovaný pro konkrétního operátora. Tento návod je testovaný na iPhonu 4 (32GB kupovaný v ČR) a na Windows i na Mac platformě. Postup nelze aplikovat pro iPad 2 a iPhone 4S. Hlavní je, že se jedná o tzv. untethered verzi jailbreaku. Rozdíl mezi tethered a untethered je v tom, že když máte tethered jailbreak a telefon se vypne, nebo dojde baterka a vypne se, tak je potřeba jej startovat opět přes počítač s aplikací redsn0w. Jasná výhoda untethered jailbreaku je v tom, že telefon stačí jednou breaknout a pak již nic neřešíte, telefon můžete vypínat a zapínat jak chcete. A ještě jedna dobrá zpráva, redsnow je nyní jednodušší, proto i celý návod je mnohem kratší :)

Zařízení: Apple iPhone 4 32GB -- kupovaný v ČR

iOS: 5.0.1

Operační systém: Microsoft Windows 7 x64 CZ Professional (Service Pack 1) & Mac OS X 10.7.2

 1. Prvně připojte zapnutý iPhone k počítači, dejte synchronizaci v iTunes, tím si zajistíte, že si vytvoříte zálohu Vašeho telefonu, pokud se cokoli pokazí, budete se moci vrátit do tohoto bodu. Pokud jste si oblíbili mraky, udělejte si zálohu do iCloudu.
 2. Stáhněte si aplikaci redsn0w ve verzi „redsn0w_win_0.9.10b3.zip„. (pro majitele Maců verze redsn0w pro Mac OS X „redsn0w_mac_0.9.10b3.zip“ -- testováno na Mac OS X 10.7.2)
 3. Archiv rozbalte.
 4. Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor „redsn0w.exe“ a vyberte poslední položku „Vlastnosti„.
 5. vlastnosti

 6. Vyberte záložku „Kompatibilita“ a zaškrtněte „Tento program spustit v režimu kompatibility pro Windows XP (Service Pack 3)“ a potvrďte „OK„. (pokud máte Windows XP, tak tento krok ignorujte, tento krok je platný pouze pro majitele Windows Vista a Windows 7)
 7. kompatibilita

 8. Spusťte aplikaci „redsn0w.exe„, naběhne Vám toto okno:
 9. jb_redsnow

 10. Klikněte na tlačítko „Jailbreak„.
 11. Zobrazí se následující obrazovka:
 12. jb_redsnow2

 13. Nyní si zkontrolujte, že Váš iPhone je zapnutý a připojení k počítači.
 14. iPhone ponechte připojený k počítači, ale vypněte jej. (iPhone vypnete dlouhým držením horního tlačítka, než Vám naběhne slidebar „Vypnout“, přejetím iPhone vypnete.)
 15. Než klepnete na „Next„, připravím Vás na to co se bude dít. Budete muset mačkat tlačítka po různě dlouhou dobu, v různých kombinacích. Pokud děláte Jailbreak prvně, možná to pro Vás bude matoucí, proto Vám ukážu co Vás čeká.
 16. Cílem je uvést iPhone do tzv. DFU modu. Toho docílíme tímto postupem.
 17. Nejdříve budete 5 vteřin držet horní tlačítko, pak k držení horního tlačítka přidáte i dolní HOME tlačítko a obě tlačítka budete držet 10 vteřin, pak budete dál džet HOME tlačítko, ale horní tlačítko pustíte, jen HOME tlačítko budete držet 15 vteřin a je to.
 18. Toto Vás čeká po odklepnutí tlačítka, není to nic hrozného, jen prvně to může člověka trochu vylekat, pokud začnete později nic si z toho nedělejte, odpočty jsou v aplikaci pevně napsané a vůbec neodpovídají tomu jak tlačítka mačkáte Vy. Pokud chytnete zpoždění, prostě si vteřiny odpočítávejte v duchu sami.
 19. mackani-tlacitek-jb

 20. Tímto celá akce končí, telefon je v DFU modu a vše si již redsn0w obstarává sám, nyní vyčkejte než telefon znovu naběhne, instalace trvá kolem 5-15 minut. Pokud ani po více jak půl hodině nic nebude hotové, doporučuji odpojit iPhone, udělat restore a celý postup opakovat.
 21. Nyní již máme jailbreak hotový a můžeme si zapnout Cydii, která je na ploše. Jedná se o verzi untethered -- telefon tedy můžete vypnout i zapnout bez problémů.

Doufám, že návod je podrobný a není v něm žádné hluché místo, kde by se někdo mohl ztratit. Hodně štěstí při jailbreakování :)

Pokud se vyskytnou problémy, použijte diskusi pod tímto návodem, nezapomínejte vždy uvést informace o tom, jaký iPhone máte, jestli je to dovoz, jaký operační systém používáte a co nejlépe popsat problém. Dotazy typu „Nejde to, poraďte…“ jsou na 100% nezodpověditelné :)

servis-iphone

Stát se může cokoli, nikdy nic není na 100%, je rozumné mít zálohu, pokud se Vám s iPhonem stane něco na co už sami nebudete stačit, jsou tu odborníci z SERVIS-IPHONE.EU, kteří Vám jistě pomohou!

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)
Untethered Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 - NÁVOD, 5.5 out of 10 based on 4 ratings
Mohlo by Vás také zajímat:
 1. Jailbreak iOS 5.0.1 iPhone 4 – NÁVOD
 2. iPhone Jailbreak iOS 4.2.1. – NÁVOD
 3. Jailbreak iOS 4.3.3 iPhone 4 – NÁVOD
 4. iPhone 4.2.1 jailbreak – video návod

Komentáře:

Přidejte komentář