Co můžeme očekávat od iPadu 3?

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 14. 2. 2012

Označeno tagy : , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ipad-retina-displayDruhá generace iPadu je tu s námi již poměrně značnou dobu a o tom, že by se měl iPad dočkat nové verze, je internet plný.  Takže na co všechno se můžeme těšit?

Drtivá většina informací o nové generaci iPadu vychází od partnerů Applu. Bohužel žádný přiopilý zaměstnanec nenechal prototyp v hospodě a tak si musíme mozaiku skládat sami. Objevily se fotografie zadního dílu iPadu, který prozrazuje, že následující generace se nedočká změn designu. Co ale můžeme z fotografie vyčíst je, že nový iPad bude mít přepracovanou baterii a kameru. S kvalitní kamerou u iPhonu 4S slaví Apple velké úspěchy. Ať už chcete fotit nebo natáčet video, neudělá Vám současné 4Sko žádnou ostudu.

ipad3-vs-ipad2-lrg-640x400

S iPhonem 4 přišel retina displej, který přinesl displej pro mobilní telefon s vysokým rozlišením. Již u druhé generace iPadu se očekával displej s též vysokým rozlišením, nakonec ale iPad 2 dostal stejný displej jako první generace. Nyní však všechny drby naznačují, že nové displeje opravdu budou a když nové, tak všichni doufají, že budou s vyšším rozlišením. Současný iPad 2 disponuje rozlišením 1024x768, pokud by iPad 3 měl dostat vyšší rozlišení, znamenalo by to, že iPad 3 by mohl vyšší rozlišení než současné MacBooky Pro (13″ -- 1280x800).

Vysoké rozlišení sebou nese jedno úskalí, je potřeba vyšší výpočetní výkon, který zvládne počítat grafiku pro tak velké rozlišení. Velmi živě se spekuluje, že iPad 3 by mohl dostat čtyřjádrový procesor A6.S procesorem souvisí již zmiňovaná baterie, vyšší výkon, vyšší odběr, tato rovnice je neúprosná. Proto bych neočekával extra výdrž, ale to, že si nijak nepohoršíme.

A6

Kdy se na nový iPad můžeme těšit? Hodně se mluví o březnu. Další zajímavou otázkou je, nebude více iPadů? U iPhonů si Apple oblíbil model, kdy se prodává jeden starší a jeden novější model, proto se živě spekuluje, že bychom se mohli dočkat několika generací iPadů, které na trh přijdou rychle za sebou.

Ať nám Apple ukáže cokoli, víme jen jistě dvě věci, zamilujeme si to a bez Steva to nebude ten správný Apple event.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. iPhone 5 – větší displej a vysouvací klávesnice
  2. Nový iPhone 4
  3. iPhone 5 možná nebude
  4. WWDC 2010 živě

Komentáře:

Přidejte komentář