Apple představil iPad 3, novou Apple TV a především spoustu softwaru

V kategorii (Novinky) napsal Mirek Strnad dne 8. 3. 2012

Označeno tagy : , , , , ,

Line Break

autor: Mirek Strnad (266 článků napsáno)

Autor je majitelem a šéfredaktorem mujiPhone.com, tento web založil, aby se mohl podělit o své zážitky a zkušenosti s jeho nejoblíbenějším telefonem.

ipad3

Nový iPad je tu a jak se již očekávalo, není to revoluce, ale evoluce. Nová generace dostává to nejlepší lákadlo, displej s obrovským rozlišením. 2048x1536, naprosto bombastické rozlišení, které iPad posílá do naprosto jiné úrovně. Zatím byl iPad hlavně zařízením pro konzumaci obsahu, zařízením pro zjednodušené verze desktopových aplikací, ale s tímto rozlišení, můžeme očekávat velmi výkonné aplikace. Velké rozlišení musí něco pohánět. Čipu A6 jsme se nedočkali, iPad poběží na A5X. Nový iPad dostává i zcela novou 5MPix kamerku. Kapacity pamětí jsou zachovány, stejně tak jako celkový design a konstrukce. Hlavní změny jsou ale v softwaru. Apple nechce dělat pouze hardware, ale moc dobře ví, že to hlavní, je dotahovat software do detailu a moc se jim to daří.

Balíček aplikací iWork se dočkal velkého updatu. Z balíčku iLife již známe iPadovské verze iMovie nebo GarageBand, ale iPhoto je úplnou novinkou.

iphoto-ipad

Nové iPhoto pro iPad si můžete již nyní stáhnout v App Store za velmi sympatických 4,99 USD. Zajímavé je, že místo iPadu 3 jsme se dočkali pouze iPadu. Jako vždy, nový iOS výrobek si žádá aktualizaci iOS. Nový systém pro mobilní zařízení Applu dostává již 5.1 verzi.

Apple TV se dočkala aktualizované verze, která již bude zvládat plné rozlišení 1080p a zároveň všechen obsah v iTunes bude okamžitě dostupný v tomto rozlišení. Z této keynote jsem velmi nadšený, přístup Applu, kdy střídá práci jednou na hardwaru, jednou na softwaru se mi líbí. Mít dobré jen to či ono dnes nestačí a je to vidět na každém „rohu“. Skvělé mobilní telefony propadají na trhu díky mizernému operačnímu systému. Pokud iPad nemáte a váhali jste u dvojky, tak už neváhejte a připravte si objednávky.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Mohlo by Vás také zajímat:
  1. iPad 3 a další novinky od Applu čekejte již dnes!
  2. Android pro iPad? Už se to blíží!
  3. iPad 2 představen!
  4. iPad 2 již zítra?

Komentáře:

Přidejte komentář